Utrata wagi – przed czy po plastyce piersi?

Dla wielu kobiet utrzymanie stabilnej wagi bywa sporym wyzwaniem. Wiąże się z wieloma wyrzeczeniami oraz samodyscypliną. Decydując się na zabieg operacji plastycznej piersi, warto pamiętać, że utrata wagi lub szybkie przybranie kilku kilogramów będzie miało wpływ na wygląd i kondycję biustu. 

Jak zadbać o piękny biust?

Plastyka piersi to zabieg wykonywany z myślą o aktualnym stanie biustu. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby utrzymać stabilną masę ciała. Myśląc o utracie wagi, warto jest osiągnąć pożądaną masę ciała minimum kilka miesięcy przed planowaną operacją. Wtedy zabieg ma szansę na najlepsze efekty. Dla niektórych osób, które mają problemy z odchudzaniem, a czekają na spadek wagi, operacja piersi staje się odpowiednią motywacją do zadbania o siebie.

Reklama

Wiele kobiet decyduje się na konsultację z profesjonalnym dietetykiem przed zabiegiem. W ten sposób można łatwiej wypracować zdrowe nawyki żywieniowe. Aktywny tryb życia pomaga w zachowaniu stałej wagi, a także pozytywnie wpływa na sylwetkę i samopoczucie. Chirurdzy podkreślają, że niezależnie od zabiegu – czy jest to powiększanie, redukcja czy lifting piersi – szybka utrata wagi może negatywnie wpłynąć na kondycję i wygląd zoperowanego biustu. 

Utrata wagi a plastyka piersi – skutki

Nagła utrata wagi po operacji plastycznej piersi może być powodem negatywnych zmian i niekorzystnie wpłynąć na efekty po zabiegu. Ze względu na zmniejszenie tkanki tłuszczowej można spodziewać się utraty jędrności biustu. Zastosowane implanty mogą stać się wyczuwalne, a nawet lekko widoczne, przez co sylwetka może sprawiać wrażenie nieproporcjonalnej. Z racji na powyższe możliwe skutki chirurdzy plastyczni zdecydowanie odradzają nagłą utratę wagi niedługo po wykonaniu operacji zmiany wyglądu piersi. Specjaliści podkreślają, że na zabieg najlepiej jest się zdecydować po osiągnięciu oczekiwanej sylwetki. Wówczas istnieje największe prawdopodobieństwo, że kształt i rozmiar biustu będą prawidłowo dobrane, a efekty będą zadowalające przez lata. 

Powiązane wpisy