Slow life – na czym polega?

Nasze współczesne życie pełne jest gorączkowego biegu i w pogoni. Dbamy o to, aby być zajętymi i mieć wypełniony czas po brzegi. W ten sposób często zapominamy, że mamy to teraz tylko jedno życie i tendencję do zaniedbywania czerpania z tego przyjemności. Popularna staje się zatem tendencja tzw. slow life, czyli zasad, które pozwalają na wykreowanie umiejętności wolniejszego życia, bez pośpiechu. Przedstawiamy dzisiaj najważniejsze założenia, aby przybliżyć czytelników do odpowiedzi na pytanie, czym jest slow life.

Co to jest slow life?

Powolne życie zrodziło się z powolnego ruchu żywnościowego, który kładzie nacisk na lokalnie uprawianą i tradycyjnie przygotowaną kuchnię w opozycji do barów fast food. Jednak powolne życie może oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak idea slow life może oznaczać różnorodne rzeczy w zależności od konkretnej osoby. Nie ma żadnych ścisłych wytycznych, które określają, jak powinno wyglądać slow life.

Reklama

Kluczowe elementy slow life

Często wspomina się jednak o kluczowych elementach, które są podkreślane w czasie praktyki slow life. Należą do nich:

  • Powolne podejście do codziennego życia – niezależnie od tego, czy jest to poranna kawa, czy przeprowadzka do wiejskiego domku, powolne życie jest odrzuceniem szybkiego, nowoczesnego stylu bycia, które stanowi zachwyt nad byciem zajętym. Pełny kalendarz nie oznacza, że ​​żyjesz pełnią życia. Szalony pośpiech po twojej trasie nie oznacza wydajności. Nie należy również ignorować kosztów zdrowotnych stresującego życia, które mogą obejmować lęk, depresję i choroby sercowo-naczyniowe.
  • Uważność lub obecność i świadomość otoczenia, w przeciwieństwie do bezmyślnej rutyny – może to oznaczać praktykę medytacyjną lub świadomość codziennych czynności, takich jak mycie naczyń lub karmienie kotów. Aby docenić teraźniejszość, trzeba zatrzymać się w tym niekończącym się wewnętrznym dialogu.
  • Relacje ze społecznością – slow life w tym wydaniu może oznaczać wolontariat, wspieranie lokalnych rolników i rzemieślników lub podróż, która wymaga czasu na poznanie miejscowej ludności. To odrzucenie nowoczesnego społeczeństwa, w którym ludzie są pochowani w świecie online i odłączeni od siebie. Oznacza to, że jesteśmy świadomi tego, jak nasz styl życia wpływa na środowisko i globalną społeczność.
  • Zobowiązanie do wyznaczonego celu – oznacza to skupienie się na wpływie codziennej pracy i życiowym celu. Pozwala na przekroczenie kalendarza obowiązków i skoncentrowanie się na efektownej pracy, którą lubisz wykonywać. Eliminuje to zbędne zadania i bałagan, aby zrobić miejsce na to, co ważne.
  • Zużywanie mniej – chodzi o praktykę antykonsumpcjonizmu i odrzucanie powszechnych poglądów, że jesteś tym, co posiadasz lub że bogactwo materialne przynosi szczęście

Podsumowanie

Praktyka tego rodzaju jest zatem dla wszystkich, którzy są zmęczeni szybkością współczesnego życia. Pamiętajmy, że idea slow life w znaczny sposób wpływa również na nasze zdrowie psychiczne, ale też fizyczne. To dzięki stylowi życia jesteśmy w stanie poradzić sobie z trudnościami zdrowotnymi.

Powiązane wpisy