Niechirurgiczne alternatywy dla liftingu piersi. Jakie efekty przynoszą?

Kształt piersi zmienia się przez całe życie kobiety. Właściwie co kilka lat, pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak wahania wagi, ciąża, karmienie piersią oraz upływający czas, kobiece piersi nabierają innych kształtów. Nie zawsze akceptujemy ten fakt. Czasem młode kobiety, które dopiero zakończyły proces karmienia piersią, czują się znacznie starsze niż są w rzeczywistości, właśnie z powodu znacznie opadającego biustu. Operacje podnoszenia, ale też powiększania piersi po zakończeniu procesu rozrodczego, to obecnie bardzo popularna procedura, przynosząca zadowalające i trwałe efekty. Nie wszystkie panie chcą jednak poddać się interwencji chirurgicznej. Niektóre szukają alternatywnych sposobów na podniesienie i ujędrnienie swojego biustu. Czy skutecznie?

Jeśli mamy do czynienia z delikatnym opadaniem piersi, spowodowanym cienką i wiotką skórą, a dodatkowo z niewielkim rozmiarem, opcje niechirurgiczne mogą poprawić wygląd kobiecego biustu. Duży stopień opadu, wiotka skóra i asymetria połączone razem, to problem, którego prawdopodobnie trudno będzie pozbyć się z pomocą nieinwazyjnych zabiegów i ćwiczeń. Jakich niechirurgicznych metod możesz spróbować wówczas, gdy piersi odbiegają wyglądem od Twoich oczekiwań?

Reklama

Niechirurgiczne alternatywy dla liftingu piersi

Oto kilka niechirurgicznych sposobów, które często wprowadzających znaczną poprawę wyglądu biustu i u niektórych kobiet przynoszą zadowalające i wystarczające efekty.

Mezoterapia mikroigłowa

To zabieg bardzo powszechny nie tylko w kontekście poprawiania wyglądu piersi, ale także twarzy oraz dekoltu. Z pomocą mikroigieł pod skórę wprowadzana jest mieszanka substancji takich jak kwas hialuronowy, witaminy oraz preparaty o właściwościach ujędrniających. Dzięki zabiegom, skóra napina się i uzyskujemy efekt delikatnego wypełnienia. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, konieczne jest poddanie się serii kilku zabiegów w zalecanych odstępach czasu.

Impulsy elektryczne

W celu ujędrnienia piersi stosuje się także mikroprądy o niskiej częstotliwości,które głęboko oddziałują na napięcie mięśni i skóry. Dzięki serii zabiegów, skóra jest bardziej napięta a piersi delikatnie uniesione, co znacznie poprawia ich stan oraz wygląd.

Ćwiczenia na mięśnie piersi i mięśnie brzucha

Odpowiednio dobrane ćwiczenia z użyciem ciężarów oraz ciężaru własnego ciała, mogą znacznie poprawić wygląd piersi oraz całą sylwetkę. Pamiętajmy jednak, że gdy za problem w największym stopniu odpowiedzialna tkanka gruczołowa, ćwiczenia nie przyniosą spektakularnego efektu, jednak zawsze mogą trochę pomóc.

niechirurgiczne alternatywy dla liftingu piersi

Kandydatki do chirurgicznego podniesienia piersi

Niechirurgiczne metody mogą znacznie poprawić wygląd piersi, pod warunkiem, że problem nie jest rozległy, a zabiegi wykonywane są w odpowiedniej ilości i zalecanych odstępach czasu. Poprawa po zabiegach zawsze będzie widoczna, jednak czasem niewystarczająca. Ostatecznie wiele kobiet i tak decyduje się na chirurgiczny lifting piersi czasem połączony z powiększaniem. Kiedy istnieją poważne przesłanki do poddania się interwencji chirurgicznej podniesienia piersi?

  • Piersi znacznie opadają pod wpływem ciężaru i prawa grawitacji
  • Sutki skierowane są w dół
  • Biust znacznie zmienił swój kształt na skutek karmienia piersią
  • Istnieje duży stopień opadu i asymetrii pomiędzy jedną piersią a drugą
  • Nastąpił duży stopień opadu na skutek znacznej utraty masy ciała
  • Jest zbyt dużo luźnej skóry na piersiach

W takich sytuacjach zabiegi niechirurgiczne mogą delikatnie poprawić wygląd piersi, jednak nie przyniosą zadowalających efektów. Operacja, choć wiążąca się z dyskomfortem oraz koniecznością zorganizowania sobie czasu, jest często jedynym skutecznym rozwiązaniem, przynoszącym trwałe i satysfakcjonujące efekty. Piersi po operacji są podniesione, nierzadko wypełnione i doskonale wyglądają przez wiele lat po operacji. Pamiętajmy o tym, że wygląd piersi często determinuje pozytywne postrzeganie swojego ciała. To bezdyskusyjny atrybut kobiecości, który dla wielu Pań jest niezwykle istotny.

Powiązane wpisy