Na jakie cechy swojego wyglądu, mężczyźni zwracają szczególną uwagę?

Stosunek mężczyzn do swojego wyglądu znacznie zmienił się na przestrzeni ostatnich lat. Dziś nie wystarczą już schludnie obcięte paznokcie i ogolony zarost, aby mężczyzna uznał, że wygląda dostatecznie dobrze. Przez wiele lat pokutowało przekonanie, że mężczyźnie nie wypada o siebie dbać, ponieważ kłóci się to z ogólnie przyjętą męskością. Obecnie coraz więcej panów dba o swój wygląd, korzystając z usług gabinetów kosmetycznych, medycyny estetycznej a niejednokrotnie także z chirurgii plastycznej. Istnieje kilka cech męskiego wyglądu, które kojarzą się z atrakcyjnością i o których dobry stan panowie zabiegają w każdym wieku. Co to takiego?

Każdy człowiek, niezależnie od płci chce dobrze wyglądać. Normy kulturowe od dawna pokazują nam, że to kobiety mogą, chcą i powinny się upiększać, natomiast panowie powinni milcząco akceptować swoje wady. Obecnie jesteśmy w trakcie przełomu. Mężczyźni coraz odważniej pokazują, że także pragną dobrego wyglądu i jeszcze nieco nieśmiało, ale coraz chętniej poddają się zabiegom upiększającym.

Reklama

Ciało

Tryb naszego życia znacznie zmienił się w ciągu ostatnich stu lat. Praca coraz częściej jest siedząca, podobnie jak tryb życia. Aby zachować dobra sylwetkę i zdrowie, panowie chętnie korzystają z siłowni lub różnych zajęć, które pomagają im w utrzymaniu ładnego ciała. Mężczyźni tak samo jak kobiety nie lubią u siebie fałdek i zbędnych kilogramów.

Zęby

Biały, szeroki uśmiech odejmuje lat każdej kobiecie i każdemu mężczyźnie. Obecnie panowie dbają nie tylko o to, aby ich żeby były zdrowe, ale także o to, aby były równe i białe. Dzisiejsze możliwości pozwalają na uzyskanie idealnego uśmiechu, nawet wówczas, gdy stan uzębienia nie jest w najlepszym stanie. To dobra inwestycja, bo dzięki możemy szeroko i bez skrępowania uśmiechać się do innych.

Włosy

Wielu panów bardzo przeżywa utrat swoich włosów. Poddanie się przeszczepowi nie należy do najpopularniejszych zabiegów, jednak wielu zdeterminowanych mężczyzn się na niego decyduje. To nie jest jednak jedyna droga dbania o swoje włosy. Panowie, którzy akceptują swoje łysienie dbają o to, aby ich łysina wyglądała estetycznie. Coraz częściej mężczyźni decydują się także na koloryzacje. Nie mniejsze znacznie ma wygląd zarostu. Korzystanie z profesjonalnych usług fachowca, zwanego kiedyś golarzem, a dziś barberem jest coraz powszechniejsze.

męski wygląd

Skóra

Męska skóra jest inna i wymaga zupełnie innej, codziennej pielęgnacji niż skóra kobieca. Wszyscy, niezależnie od płci jesteśmy jednak podatni na upływający czas. Panowie także chcą wyglądać młodo i przez to coraz częściej poddają się takim zabiegom jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Mężczyźni także coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna i przed wyjściem na słońce, zabezpieczają skórę przed promieniowaniem. To jednak nie wszystko, bo korzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej takich jak kwas hialuronowy czy botoks nie jest wcale rzadkością. Panowie cenią sobie dyskretne efekty i brak konieczności dłuższej rekonwalescencji po zabiegu. Normą przestało być także nadużywanie papierosów i alkoholu, co ma ogromny wpływ stan skóry.

Żyjemy w czasach, w których wygląd wydaje się mieć większe znaczenie niż dawniej. Nie ma znaczenia czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Każdy człowiek chce się w swojej skórze czuć dobrze i poprawić mankamenty, które przeszkadzają mu w swoim wyglądzie.

Powiązane wpisy