Trendy w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej na 2019 rok

Każdego roku, specjaliści niemal wszystkich branż sporządzają podsumowania mijającego okresu oraz prognozy nadchodzącego. Nie inaczej dzieje się teraz, także w szeroko rozumianym sektorze medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Ta szybko rozwijająca się część medycyny wzbudza wiele emocji i niemal każdy rok, przynosi w zakresie poprawiania urody coś nowego. A co według specjalistów będzie popularne w 2019 roku? Czy przyniesie on jakieś znaczące zmiany?

Ludzie od zawsze dążą do fizycznej doskonałości. Ostatnie kilkadziesiąt lat, przyniosły w tym zakresie wiele możliwości. Dziś, nie wzbudza już kontrowersji fakt poddania się operacji plastycznej lub zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej. Metody poprawiania urody są coraz lepsze i bezpieczniejsze. Wydaje się jednak, że wciąż niezależnie od „czasów” i technik, wciąż szczególnie zależy nam niektórych atrybutach urody.

Reklama

Piękny i biały uśmiech

Białe i równe zęby są oznaką zdrowia i młodości. W ostatnich latach przykładamy do ogromną wagę nie tylko do zdrowia uzębienia, ale także do wyglądu. Stomatologia estetyczna bardzo szybko się rozwija i dziś dzięki implantom, licówkom, koronom czy nowoczesnym aparatom ortodontycznym, możemy uzyskać uśmiech rodem z hollywoodzkiego filmu. Piękny, biały uśmiech pojawia się w wielu zestawieniach prognozujących trendy na 2019 rok i wydaje się, że poddawanie się zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej znacznie zyska na popularności.

trendy w medycynie estetycznej

Naturalnie powiększone usta

Nie wszyscy mają dobre zdanie o zabiegach, których zadaniem jest powiększanie ust. Znamy oczywiście dobre przykłady, które pokazują, że zastosowanie kwasu hialuronowego lub innej metody powiększania ust może poprawić urodę, jednak był czas, że na ulicach zauważaliśmy pewną przesadę. W roku 2019 pełne wargi nadal będą pożądane, jednak efekt powinien być jak najbardziej naturalny.

Przeszczepy włosów

Łysienie nie jest problemem wyłącznie mężczyzn. Coraz częściej problem dotyka także kobiet i o ile problem u mężczyzn jest bardziej społecznie akceptowany, o tyle brak włosów może powodować kompleksy niezależnie od płci. Według niektórych prognoz, to właśnie przeszczepy włosów będą bardzo popularne w tym roku.

Powiększanie piersi

Powiększanie piersi od lat plasuje się w czołówkach najbardziej popularnych operacji plastycznych wśród kobiet. Nic nie wskazuje na to, aby miało się coś zmienić w 2019 roku. Eksperci wskazują, że powiększanie piersi z pomocą silikonowych implantów wciąż będzie cieszyło dużym powodzeniem. Czy cokolwiek się zmieni? Tak samo jak w przypadku powiększania ust, zarówno pacjentki jak i chirurdzy, będą dążyli do maksymalnie naturalnych efektów.

Coraz mniej kontrowersji

To trend, który możemy obserwować już od lat. Przestajemy się wstydzić poddania się operacji plastycznej lub zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej. Pacjenci coraz częściej chwalą się w mediach społecznościowych tym, że przeszli zabieg, którego zadaniem jest poprawienie urody. Dzięki temu, mamy do czynienia z coraz mniejszą stygmatyzacją. Poddawanie się inwazyjnym zabiegom poprawiającym wygląd przestaje się negatywnie kojarzyć, a staje się oznaką dbania o siebie.

Plastyka powiek

To jeden z tych zabiegów, które niezmiennie cieszą się popularnością. Plastyka powiek to zabieg, dzięki któremu pacjenci mogą wyglądać młodziej nawet o 10 lat. Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Zadaniem operacji jest zniwelowanie nadmiarów skóry, opadających powiek i worków pod oczami, dzięki czemu zyskujemy świeże i młodzieńcze spojrzenie.

źródła:

https://www.beautysmoothie.com/aesthetic-trends-to-watch-out-for-in-2019/

https://www.zonamedspa.com/2018-recap-2019-aesthetic-trends-to-look-for/

http://www.bestoftoronto.net/2018/09/5-top-aesthetic-trends-in-2019/

Powiązane wpisy