Mężczyźni także powiększają usta – jakiego rodzaju zabiegi najczęściej wybierają?

Kobiety chętnie i otwarcie poddają się zabiegom powiększania ust. Pełne, nawilżone usta to atrybut, a współczesne możliwości pozwalają na szybkie i widoczne powiększenie ich w małoinwazyjny sposób. Osoby o pełnych ustach postrzegane są jako pogodne, wesołe i towarzyskie. Wydatne usta to dla wielu osób synonim atrakcyjności. I rzeczywiście – osoby powszechnie postrzegane jako atrakcyjne, najczęściej mają pełne usta. Jak się okazuje, mężczyźni także nie przechodzą obojętnie obok możliwości powiększania ust. W Stanach Zjednoczonych istnieją nawet specjalne, „męskie” rodzaje i techniki, które szanują tzw. męską estetykę.

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków, coraz więcej mężczyzn poszukuje i w efekcie korzysta z możliwości medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Mężczyźni oczekują nieco innych efektów estetycznych niż kobiety i zależy im na bardzo naturalnym rezultacie i uniknięciu efektu zbyt kobiecych ust. Chirurdzy i lekarze medycyny estetycznej zdają sobie sprawę z różnic w oczekiwaniach, dlatego zabiegi są coraz bardziej „skrojone” pod mężczyzn. Przedstawiciele tzw. brzydszej płci poszukują rozwiązań, które podkreślą atuty, ale będą dyskretne. Jakiego rodzaju zabiegi mężczyźni wybierają, aby dodać ustom objętości, a jednocześnie uniknąć nienaturalnego efektu?

Reklama

Zastrzyki z kwasem hialuronowym

To popularny i relatywnie tani sposób na powiększenie ust lub dodanie im objętości. Mężczyźni często go wybierają, bo poddanie się zabiegowi nie wymaga okresu rekonwalescencji, a tym samym absencji w pracy, efekt nie jest trwały (co dla mężczyzn bywa plusem, ponieważ wiedzą, że nawet jeśli nie będą zadowoleni z efektu, to po kilku miesiącach na zawsze pożegnają się z poprawkami). Ponadto, zastrzyki z kwasu pozwalają na uzyskanie kontrolowanego efektu, dlatego można delikatnie poprawić pełnię ust, co nie będzie rzucało się w oczy.

Zabieg „macho mouth”

To coraz popularniejsza procedura z zakresu medycyny estetycznej w której również stosuje się kwas hialuronowy. Kwas nie jest wstrzykiwany jedynie w usta, ale w kilku „strategicznych” miejscach pomiędzy nasadą nosa a dolną wargą. Kwas najczęściej wstrzykiwany jest pod nozdrza, oraz w dolną i górną wagę. Zabieg pozwala uzyskać bardzo naturalny efekt i zrównoważyć rysy twarzy bez uzyskania tzw „kaczego dziubka”, którego mężczyźni zwykle chcą uniknąć. Pełen efekt zabiegu widoczny jest po około 3 dniach. Uzyskanie dobrego efektu w dużym stopniu zależy od finezji i wyobraźni lekarza wprowadzającego kwas. Dobrze przeprowadzony, podkreśla męskie rysy i powiększa usta, ale w taki sposób, aby pasował do męskiej twarzy. Nazywany jest czasem efektem Brada Pitta lub Channinga Tatuuma. Zabieg jest bezpieczny, choć w zależności od indywidualnych skłonności organizmu, czasem obrzęk lub siniak po wkłuciu może utrzymywać się 2 lub 3 dni.

Zabiegi domowe

Nie każdy mężczyzna chce lub jest gotów na poddanie się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej i poszukuje domowych sposobów na podkreślenie swoich ust. Na rynku kosmetycznym dostępne są specjalne preparaty typu serum, które utrzymują właściwie nawilżenie ust oraz rozszerzają naczynka krwionośne, przez co usta wydają się pełniejsze. Często zawierają takie składniki jak kwas hialuronowy, który wygładza usta oraz olejki oraz składniki zawierające witaminy A, C, E. Z pewnością jest to sposób na pielęgnację ust, bo utrzymując ich właściwe nawilżenie i odżywienie, sprawiamy, że wyglądamy na pełniejsze. To nieinwazyjny sposób dla panów, którzy unikają gabinetów medycyny estetycznej, ale chcieliby aby ich usta wyglądały dobrze.

 

Powiązane wpisy