Labioplastyka – moda czy konieczność?

Z roku na rok świadomość społeczna na temat seksualności oraz samopoczucia rośnie. Równolegle coraz więcej pacjentów decyduje się na skorzystanie z pomocy chirurgii plastycznej, aby rozwiązać niektóre problemy zdrowotne. Zabiegi pozwalają nie tylko na zmianę wyglądu, ale przede wszystkim na poprawę jakości życia. Jedną z takich operacji jest labioplastyka – skuteczność tego zabiegu redukcji warg sromowych potwierdza wiele zadowolonych kobiet. 

Czym jest labioplastyka?

Nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, na ile obszarów życia wpływa niezadowolenie z wyglądu miejsc intymnych. Rzutuje to negatywnie na samopoczucie, poczucie pewności siebie, a także utrudnia jakiekolwiek stosunki seksualne czy romantyczne. Ginekologia estetyczna to dynamicznie rozwijająca się gałąź chirurgii plastycznej, która może pomóc w tych problemach. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z tej dziedziny jest labioplastyka, czyli zabieg polegający na redukcji warg sromowych.

Reklama

Dla wielu osób może się to okazać dużym ułatwieniem w wykonywaniu codziennych aktywności – jazdy na rowerze, uprawianie sportu. Skuteczność labioplastyki jest bardzo wysoka, a pacjentki szybko widzą pozytywne zmiany w samopoczuciu i życiu osobistym. Jest to także wynik rosnącej świadomości i wiedzy na ten temat. 

Labioplastyka: skuteczność po zabiegu

W coraz większej ilości gabinetów chirurgii estetycznej pojawia się labioplastyka – skuteczność zabiegu sprawia, że kobiety chętnie się na niego decydują. Lekarze zalecają wykonanie operacji w przypadku, gry przerost warg sromowych powoduje dyskomfort lub ból podczas współżycia, uprawiania sportu. Wielu specjalistów zaznacza także, że może być to przyczyna częstych i nawracających infekcji miejsc intymnych.  Zmniejszenie warg sromowych można wykonać w celach estetycznych. Deformacja miejsc intymnych może być wynikiem nagłego przyrostu wagi lub wynikać z uwarunkowań genetycznych. Często kobietom po porodzie trudniej jest osiągnąć satysfakcję podczas współżycia seksualnego. Wskazania do wykonania zabiegu obejmują także kobiety, które naturalnie posiadają asymetryczne wargi sromowe. Zmagają się one z niezadowoleniem ze swojego wyglądu i nie czują się atrakcyjne. Warto jest skonsultować swój problem z lekarzem, który doradzi najlepsze rozwiązanie.

Powiązane wpisy