Pielęgnacja skóry po pięćdziesiątce

Stan skóry po pięćdziesiątym roku życia zależy od wielu czynników. Często, to właśnie w tym wieku najbardziej odczuwamy i widzimy zmiany i skutki upływającego czasu. Nie oznacza to, że skóra w tym czasie nie może wyglądać pięknie. Każda skóra jest inna i inaczej reaguje, jednak pięćdziesiątka nie oznacza, że musimy pogodzić się ze zmarszczkami i utartą elastyczności. Jak traktować swoją skórę po pięćdziesiątym roku życia?

Co dzieje się ze skórą po pięćdziesiątce?

Po pięćdziesiątym roku życia, szczególnie wtedy, kiedy zaczynamy zmagać się z menopauzą, w organizmie kobiety spada ilość estrogenów. Skóra jest cieńsza i mniej elastyczna. Gruczoły łojowe nie pracują tak jak jeszcze dziesięć lat wcześniej i znacznie zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny w skórze. Mogą pojawiać się także plamy i zaczerwienienia. Szczególnie na te drugie trzeba uważać, ponieważ to w tym czasie może rozwinąć się trądzik różowaty. To, w jakim stanie jest nasza skóra zależy także od stylu życia jaki prowadzimy i jaki prowadziłyśmy przez wcześniejsze lata. Odżywianie, palenie papierosów, ekspozycja skóry na słońce, picie alkoholu oraz codzienna, dotychczasowa pielęgnacja będą widoczne na naszej skórze właśnie po pięćdziesiątce. Jest to najwyższy czas, aby zmienić nie tylko kosmetyki, ale także niektóre codzienne nawyki.

Reklama

Podstawowa pielęgnacja skóry pięćdziesiątym roku życia

W czasie, kiedy skóra znacznie traci na elastyczności, zmarszczki się pogłębiają a koloryt się zmienia – kosmetyki powinny być znacznie bardziej bogate w witaminy i składniki odżywcze. Ważna jest witamina C, która pomoże Ci uporać się z przebarwieniami i pobudzi skórę do produkcji kolagenu, witamina A, która pobudza odnowę komórek oraz witamina E, która ma działanie antyoksydacyjne. Warto także stosować kremy z fitohormonami, które dobrze wpływają na nawilżenie skóry oraz stymulują skórę do produkcji kolagenu. W tym czasie, równie ważne jest złuszczanie, jednak w tym wypadku warto postawić na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Podstawowa pielęgnacja powinna obejmować delikatne mleczka do demakijażu, krem bogaty w witaminy oraz ochronę przeciwsłoneczną.

Pielęgnacja w gabinecie

W tym czasie warto odwiedzać gabinet kosmetyczny częściej niż dotychczas. Jeśli masz problem z plamami i nierównym kolorytem skóry, zabiegi z użyciem kwasów owocowych lub mikrodermabrazja, pomogą Ci uporać się z tym problemem i sprawić, że skóra będzie świetlista i jasna a drobne zmarszczki wygładzone. W gabinecie kosmetycznym warto też poddawać się tradycyjnym zabiegom, takim jak masaż twarzy oraz maski witaminowe.

Makijaż

Makijaż po pięćdziesiątce nie może być już taki sam jak jeszcze kilka lat wcześniej. Skupiamy się na zakryciu niedoskonałości i wydobyciu naturalnych rysów. Podkład powinien być na tyle lekki, aby nie osadzał się widocznie na skórze i jednocześnie delikatnie kryjący. Zrezygnuj z ciemnych kolorów podkreślając oczy i usta. Makijaż oczu powinien być jasny i odejmujący lat. Na ustach najlepiej położyć delikatny, różowy lub brzoskwiniowy błyszczyk zamiast ciemnej szminki. Na policzkach zastosuj delikatny róż w odcieniu brzoskwiniowym. Zbyt mocny makijaż doda Ci lat, dlatego unikaj go.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna

Stan skóry po pięćdziesiątym roku życia zależy od wielu czynników, dlatego trudno mówić o jednym czy nawet kilku rozwiązaniach dla wszystkich. Jeśli przeszkadzają Ci zmarszczki, wisząca skóra wokół oczu lub brak elastyczności skóry – powinnaś odwiedzić gabinet chirurga plastyka lub gabinet medycyny estetycznej. Specjalista doradzi Ci, jakie zabiegi są odpowiednie dla Twojej skóry i przedstawi wszystkie zalety oraz wady.

zobacz także: Pielęgnacja skóry po czterdziestce

Powiązane wpisy