Brazylijski lifting – 7 najczęściej zadawanych pytań

Dzisiaj brazylijski lifting pośladków (gluteoplastyka) jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Używając własnego tłuszczu, rozmiar, kształt i pełnię twoich pleców można dokładnie i artystycznie wyrzeźbić, co daje niesamowicie naturalny wygląd.

Unikalną zaletą tej techniki jest to, że nie tylko buduje pośladki, ale także wyszczupla obszary, w których masz nadmiar tłuszczu i chcesz wyglądać smuklej. Wielu pacjentów decyduje się na redukcję tłuszczu z okolic brzucha i talii, co skutkuje zaokrągleniem we wszystkich właściwych miejscach. Pamiętajmy jednak, że brazylijski lifting to zabieg, który wymaga odpowiedniej konsultacji. Aby być właściwie przygotowanym, warto jeszcze przed jego rozpoczęciem, zadać najważniejsze pytania lekarzowi prowadzącemu.

Reklama

Pytania, które należy zadać przed wykonaniem brazylijskiego ligtingu:

Ważne jest, aby decyzja dotycząca operacji była podjęta przede wszystkim świadomie przez pacjenta, dlatego też przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań, by móc nie tylko nakierować pacjentki, ale również dać im możliwość weryfikacji swoich wątpliwości.

  1. Skąd mam wiedzieć, czy jestem dobrym kandydatem do brazylijskiego liftingu?

Przede wszystkim należy być w dobrym zdrowiu medycznym, aby być uważanym za dobrego kandydata do wszelkiego rodzaju operacji plastycznych. Jeśli masz jakiekolwiek choroby serca, płuca lub zaburzenia neurologiczne, możesz nie być dobrym kandydatem do BBL.

  1. Dlaczego miałabym zdecydować się na brazylijski lifting zamiast implantów pośladkowych?

Główną różnicą między BBL a implantami pośladkowymi jest ilość tłuszczu w organizmie. W przypadku zdecydowania się na brazylijski lifting, obserwuje się mniej komplikacji. Można również wykonać liposukcję w tym samym czasie, aby nadać pośladkom większą krągłość, kształt i krzywiznę. Tłuszcz (z własnego ciała, więc nie ma ryzyka odrzucenia) dobrze kształtuje, można go umieścić szczególnie w obszarach, które go potrzebują, i pomaga tworzyć biodra.

  1. Czy muszę przytyć lub schudnąć przed zabiegiem?

Chociaż różni się w zależności od osoby, przed operacją BBL powinieneś mieć kilka kilokramów ponad swoją idealną wagę. Ważnym czynnikiem jest to, że po przybieraniu na wadze dla brazylijskiego liftingu musisz później utrzymać tę samą wagę, aby utrzymać wyniki.

  1. Jak bezpieczny jest brazylijski lifting i jakie są czynniki ryzyka?

Brazylijska procedura podnoszenia pośladków jest bardzo bezpieczna. Częstość powikłań jest stosunkowo niska, a główne ryzyko obejmuje zatorowość płucną lub tłuszczową (zakrzep krwi u mniej niż 1% pacjentów) i niedokrwistość.

  1. Skąd będzie wydobywany mój tłuszcz?

Zazwyczaj wydobywam tłuszcz z dolnej części pleców, i brzucha. Używa się go do kształtowania górnej części pośladków i ewentualnie boków.

  1. Ile będzie blizn?

W przypadku brazylijskiego liftingu pojawią się małe blizny (o długości około 4 mm) w fałdach wokół pośladków i okolicy brzucha. Podczas operacji lekarze starają się ukryć najwięcej i przeprowadzić większość operacji w ukrytych obszarach. Czasami blizny pooperacyjne zostaną podniesione, czasem ciemnieją, a czasem wcale ich nie widać. Zależy to całkowicie od tego, jak leczy się ciało pacjentki.

  1. Jak długo utrzymają się wyniki?

Tłuszcz, który wstrzykiwany jest w ciało, to przeszczep, który funkcjonuje podobnie jak przeszczep skóry. Intensywność, a także długotrwałość wyników zależne są od indywidualnych uwarunkowań pacjentki. Średnio warto wziąć pod uwagę, że około 50% wstrzykniętego tłuszczu pozostanie w okolicy, a około 50% zostanie wchłonięte przez organizm.

 

Powiązane wpisy