Aktywnie zimą! Sporty zimowe na hali

Okres zimowy to najbardziej niebezpieczny czas dla szczupłej sylwetki. To właśnie zimą prowadzimy najmniej aktywności fizycznej, a także mniej się poruszamy. Dzisiaj przedstawiamy, jak zachować kondycję nawet wtedy, gdy pogoda nie zachęca do ruszania się z domu. Sporty zimowe na hali to doskonała propozycja dla osób, które chcą utrzymać swoją formę bez konieczności marznięcia na zewnątrz. Czytajcie uważnie i do dzieła!

Zima niebezpieczna dla szczupłej sylwetki

Jak wiadomo, najwięcej tyjemy, kiedy letnie słońce ustępuje miejsce jesiennej szarudze. Statystycznie Polacy od września do Wielkanocy tyją nawet 2 kilogramy. Pomijając okres świątecznego obżarstwa i karnawałowych przyjęć, winą musimy też obarczyć brak światła i skrócenie się dnia. Przez to nasz organizm wydziela więcej melatoniny, a to automatycznie powoduję u nas wzrost łaknienia. Jeśli nie uprawiamy wyczynowo sportów zimowych, to ta zależność jest sprzeczna z naszą naturą, ponieważ w zimie potrzebujemy nieco mniej kalorii ze względu na obniżoną aktywność fizyczną. Brak ruchu powoduje, że nie spalamy tylu kalorii, ile spożywamy. Dodatni bilans kaloryczny prawie zawsze musi zaowocować zwiększoną masą ciała.

Reklama

Sporty zimowe na hali

Jak sobie radzić z nadmiarem kilogramów? Sprawa jest bardzo prosta! Jeśli nie lubimy marznąć, warto poszukać miejsc, które oferują możliwość ćwiczenia pod dachem. Przedstawiamy przegląd sportów zimowych na hali.

Siłownia

Siłownia to miejsce, w którym każdy może zadbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Regularne ćwiczenia pod okiem trenera, który pomoże dobrać odpowiedni zakres zajęć i zadba o to, aby wszystkie zadania były wykonywane prawidłowo, niesie ze sobą szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia u osób w każdym wieku. Kluczem jest znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym będziemy czuć się dobrze.

Gry zespołowe jako sporty zimowe na hali

Sporty zimowe na hali najczęściej kojarzą nam się właśnie z grami zespołowymi. To świetne rozwiązania na długie, zimowe popołudnia. Możemy z powodzeniem zebrać grupkę przyjaciół lub dołączyć się do już grającego zespołu. Sporty zimowe na hali tego rodzaju zwiększają nie tylko aktywność fizyczną, ale wpływają również na poprawę koordynacji ruchowej oraz poprawiają jakość życia społecznego.

Joga i stretching

Odpowiednio dobrany i przeprowadzony trening jogi to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w pozycji siedzącej. Nasze ciało potrzebuje nie tylko ruchu, ale również odpowiedniego rozciągnięcia i uelastycznienia. Sporty zimowe na hali w postaci zajęć wpływających na gibkość ciała sprawią, że w okresie zimowym będziemy mieli okazję na poprawę jakości naszej motoryki. Tego rodzaju zajęcia rekomendowane są osobą odczuwającym spięcie mięśni.

Powiązane wpisy