Sporty wodne latem? Być może je pokochasz!

Chyba wszyscy lubimy otoczenie wody podczas wakacji. Jedni wolą morze, inni jeziora, jednak woda i słońce to doskonałe połączenie. Nie wszyscy jednak lubimy bierny wypoczynek nad wodą, a nawet jeśli – nie wyklucza to chęci aktywnego spędzania czasu w wodzie. Modne dziś sporty wodne, mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń i stać się pasją. Które z nich warte są Twojej uwagi?

Jeśli nie lubisz zbyt dużej dawki adrenaliny, może zadowolić Cię po prostu pływanie lub aqua-aerobik, który z powodzeniem można uprawiać także zima na krytych basenach. Opór wody powoduje, że ćwiczący musi włożyć więcej wysiłku i bardziej aktywizować swoje mięśnie niż w przypadku ćwiczeń na powietrzu. Jest to dość efektywny sposób spalania tkanki tłuszczowej. Warto pomyśleć o tej formie ruchu już latem, a zimą kontynuować chodzenie na zajęcia w basenie krytym. Zajęcia tego typu są właściwie dla wszystkich, bez względu na wiek. Regularne ćwiczenia realnie wysmuklają sylwetkę i redukują cellulit. Co, jeśli jednak chcielibyśmy poczuć nieco więcej adrenaliny?

Reklama

Kitesurfing

Dyscyplina, w której zakochało się już wielu. Jest to połączenie surfingu, czyli pływania na desce z puszczaniem latawców. Jest to sport, który od początku wprowadza szybkie tempo. Siłą napędową jest tutaj wiatr oraz latawiec. Podobno już po 10 godzinach nauki, można pływać amatorsko i cieszyć się tym sportem w pełni. Wydaje się, że kitesurfing cieszy się tak dużą popularnością, bo spełnia marzenia o lataniu. Przy odpowiednich umiejętnościach i warunkach pogodowych, latawiec może unieść człowieka kilka metrów nad wodą. Z pewnością nie jest to sport tani, szczególnie jeśli wiąże się z podróżami. Miejsca w których będziemy mieli okazję pływać w dużej mierze zależą od zasobności portfela. Sprzęt również nie należy do najtańszych, ale tu zawsze można redukować koszty, kupując sprzęt używany lub korzystać z wypożyczalni.

Nurkowanie

Sport, który w dużej mierze wiąże się z pasją do obserwowania podwodnego świata. Nurkowania nie można nauczyć się samodzielnie. Potrzeby jest także specjalistyczny sprzęt. Nurkowanie nie jest szczególnie trudne, jednak wymaga wiedzy i zachowania szeregu zasad bezpieczeństwa. Najczęściej, zanim po raz pierwszy skosztujemy nurkowania, musimy przejść szkolenie teoretyczne oraz ćwiczenia. Nurkowanie wymaga także względnie dobrej kondycji fizycznej, dlatego warto sporo pływać i ćwiczyć w basenie. Nurkowanie to nie tylko sport, ale także sposób na podróżowanie i odkrywanie zupełnie innego świata. Jest sporo szkół, które oferują kursy nurkowania i jednocześnie organizują coś w rodzaju obozów dla nurków. Dla zaawansowanych, istnieją różne rodzaje nurkowania, np. na wrakach, w jeziorach, w morzach. Podobnie jak kitesufring, nie jest to sport tani, jednak z pewnością dający ogromne doznania i satysfakcję.

Flyboard

Dla wszystkich miłośników alternatywnego spędzania czasu nad wodą i dla tych, którzy lubią adrenalinę. Nie jest to sport sam w sobie – bardziej atrakcja, która wciąga. Osoba, która decyduje się na spróbowanie flyboarda zakłada na nogi specjalne buty, które od „podeszwy” przymocowane są do specjalnej deski z rurą. Do rury wpompowywana jest woda pod ciśnieniem, która unosi człowieka nawet kilkanaście metrów ponad taflę wody. Na początku z pewnością nie jest to proste, bo wymaga utrzymania równowagi, jednak zwykle już za pierwszym razem udaje się „latać” nad wodą. Z pewnością jest to atrakcja dla aktywnych i lubiących poczuć sporą dawkę adrenaliny.

A jak jest u Was? Macie doświadczenia ze sportami wodnymi?

Powiązane wpisy