Fakty i mity o operacjach powiększania piersi

W powszechnej opinii funkcjonuje wiele półprawd dotyczących operacji plastycznych piersi. Niektóre z nich już dawno straciły na aktualności, inne nigdy nie były prawdą. Są też fakty, o których wiele kobiet zastanawiających się nad operacją plastyczną nie ma pojęcia. Co warto zdementować, a o czym powinna wiedzieć osoba, która chce zdecydować się na operację powiększenia piersi?

To decyzja na całe życie

Z pewnością jest to decyzja długoterminowa i warto ją gruntownie przemyśleć. Nie oznacza to jednak, ze raz włożone implanty muszą towarzyszyć przez całe życie. Operacje powiększania piersi mają już swoją historię i obecnie jest wiele kobiet, które zrobiły sobie operację w młodym wieku, a po dwudziestu lub trzydziestu latach wymieniają implanty lub je usuwają, bo wraz z procesem starzenia, piersi straciły dawny kształt lub są ku temu wskazania medyczne.

Reklama

Posiadanie implantów wyklucza korzystania z kąpieli słonecznych

To nieprawda. Mając implanty można się opalać, jednak trzeba pamiętać, że powiększenie piersi wiąże się ze zrobieniem przez lekarza nacięć, które pozostawiają blizny. Przez pierwszy rok faktycznie należy chronić bliznę przed działaniem promieniowania ultrafioletowego, aby nie pogorszyć jej wyglądu. Pod wpływem ciepła implanty mogą się rozgrzewać, dlatego ze słońca należy korzystać z umiarem.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa długo

Okres rekonwalescencji po zabiegu zależny jest od indywidualnych cech każdej kobiety. Zwykle, do pełnej sprawności dochodzi się po 4 lub 6 tygodniach od zabiegu i w tym czasie można już wrócić do aktywności fizycznej. Przez pierwsze pół roku należy jednak zachować pewne środki ostrożności i bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.

Po operacji nie można karmić piersią

To zależy od sposobu wykonania zabiegu. Chirurg zawsze powinien posiadać informację, czy kobieta zamierza zajść w ciążę. Jeśli kobieta planuje jeszcze macierzyństwo i zamierza jeszcze karmić piersią, cięcia wykonywane są w okolicy pachy. Przy cięciu wokół brodawki kanaliki mlekowe mogą zostać uszkodzone, co w przyszłości może uniemożliwić laktację. Jeśli zabieg wykonany jest prawidłowo, kobieta może bez przeszkód karmić piersią.

Powiększone piersi zawsze wyglądają nienaturalnie

Z mediów znamy najczęściej kobiety, które zdecydowały się na drastyczną zmianę rozmiaru piersi. Zastosowanie anatomicznych wkładek silikonowych i delikatne powiększenie piersi, które będzie pasowało do sylwetki może być kompletnie niezauważalne dla otoczenia. Współczesne techniki i możliwości pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnego efektu.

Powiększenie piersi powoduje problemy z kręgosłupem

Naturalnie duże piersi także je powodują. Jeśli rozmiar jest zbyt duży, faktycznie może powodować zmiany i bóle w kręgosłupie. Lekarz chirurg, ustalając rozmiar piersi, zawsze bierze pod uwagę możliwość wystąpienia problemów z kręgosłupem i informuje o nich pacjentkę. Jeśli nie powiększamy piersi o kilka rozmiarów – takie problemy nie powinny wystąpić.

Implanty silikonowe mogą powodować raka piersi

Żadne z do tej pory przeprowadzonych badań nie potwierdziły związku pomiędzy powiększaniem piersi z pomocą implantów a rakiem piersi.

Operacja powiększenia piersi wiąże się z bólem

Tak, to prawda. Jest to inwazyjny zabieg chirurgiczny przeprowadzony pod znieczuleniem ogólnym. Ból ustępuje najczęściej już w 2 dobie po zabiegu i przez cały czas uśmierzany jest środkami przeciwbólowymi. Odczucia związane z bólem uzależnione są od indywidualnych cech kobiety i progu bólu.

Każda kobieta, która myśli o zabiegu powiększenia piersi, przede wszystkim powinna umówić się na konsultację lekarską podczas której, otrzyma odpowiedź na wszystkie nurtujące ją pytania i będzie miała okazję dowiedzieć się wszystkiego bezpośrednio od specjalisty.

Powiązane wpisy