Zabiegi modelujące sylwetkę po utracie wagi

Pozbycie się wielu zbędnych kilogramów jest sukcesem związanym z ogromnym wysiłkiem i determinacją. Postawa ludzi, którzy własną pracą gubią nawet kilkadziesiąt kilogramów powinna być inspiracją dla wszystkich. Niestety, sama utrata wagi rzadko jest równoznaczna z osiągnięciem wymarzonej sylwetki. Skóra ma ograniczone zdolności kurczenia się i nawet wówczas gdy jest młoda, nie wróci do stanu uznawanego powszechnie za estetyczny. Na szczęście, możliwości dzisiejszej medycyny pozwalają poprawić to, z czym natura nie daje sobie rady. Oto zabiegi modelujące sylwetkę,które często wykonywane są po znacznej utracie wagi.

W zależności od predyspozycji genetycznych, tkanka tłuszczowa odkłada się mniej lub bardziej w określonych miejscach. Podczas gdy jedni pacjenci będą mieli problem z okolicą ud, to inni z brzuchem i „boczkami”. Znaczna utrata wagi powoduje, że sylwetka cała się zmniejsza. Przez to zostają nadmiary skóry zlokalizowane najczęściej w wewnętrznej stronie ud, na brzuchu, piersiach, ramionach a także wokół linii szczęki i na twarzy. Nadmiary skóry często nie pozwalają cieszyć się z uzyskanych efektów, ponieważ sylwetka nie wygląda satysfakcjonująco, a defekty trudno ukryć nawet pod ubraniem. W zależności od indywidualnych przypadków i predyspozycji pacjenta, istnieje możliwość skorzystania z wybranych zabiegów.

Reklama

Body lifting – modeluje sylwetkę w dolnej części ciała

Obejmuje usunięcie nadmiaru skóry z okolic, ud, pośladków i brzucha. Nie zawsze może zostać wykonany podczas jednej operacji i czasem z różnych przyczyn pacjenci decydują się na rozmieszczenie zabiegów w czasie. Celem operacji jest nadanie sylwetce nowego kształtu poprzez usunięcie nadmiaru skóry z wewnętrznej lub tylnej części ud, pośladków oraz brzucha i jego okolic. Najbardziej palącym problemem jest najczęściej brzuch, gdzie nadmiar skóry powoduje nie tylko problemy estetyczne, ale i dermatologiczne.

Lifting ramion

Nadmiary skóry najczęściej odkładają się w dolnej części ramion, tworząc nieestetyczne „motyle skrzydła”. Operacja pozwala zniwelować ten problem. Pacjenci po operacji chętniej ubierają koszulki z krótkim rękawem i znacznie bardziej odczuwają efekty swojej ciężkiej pracy związanej z utratą kilogramów.

Podnoszenie piersi

Piersi w znacznym stopniu składają się z tkanki gruczołowej i tkanki piersiowej. Siłą rzeczy, wraz z utratą kilogramów, zmniejszają się także piersi, które raczej nie wracają do młodzieńczych kształtów. Podnoszenie piersi, czasem także z użyciem implantów, pomaga w nabraniu pewności siebie i poprawieniu postawy oraz proporcji całej sylwetki.

Lifting twarzy

Przy znacznej utracie wagi, problem często pojawia się także z wyglądem twarzy. Rysy zaczynają się rozmywać, ponieważ brak widocznie zakreślonej linii szczęki. Nierzadko opadają także policzki, a na czole pojawia się nadmiar skóry. Lifting twarzy jest powszechnie wykonywanym zabiegiem u pacjentów, którzy w wyniku odchudzania utracili nawet kilkadziesiąt kilogramów. Skóra po operacji staje się jędrna i napięta, a rysy są naturalnie i widocznie zarysowane.

lifting twarzy

Kiedy zdecydować się na operację?

Nie wszyscy pacjenci cierpią na skutek nadmiaru zwisającej skóry. O ile nie stwarza ona problemów natury zdrowotnej, część pacjentów akceptuje ten stan rzeczy. Aby poddać się operacji i cieszyć się z optymalnych efektów, należy przede wszystkim osiągnąć docelową wagę i mieć pewność, że nie zboczy się z obranej ścieżki. Ponadto, pacjenci powinni cieszyć się dobrym zdrowiem ogólnym i być przygotowani na to, że przez pewien czas będą zmagać się z ograniczeniami. Konsultacja z chirurgiem plastykiem najczęściej pozwala na ustalenie planu działania i przybliżenia nieco perspektywy poprawienia swojego wyglądu. Zabiegi modelujące sylwetkę mogą znacznie zwiększyć jakość życia pacjentów, którzy wykonali morderczą pracę i schudli wiele kilogramów.

Powiązane wpisy