Wszyscy potrzebujemy zmiany na wiosnę!

Wraz z pierwszymi promieniami słońca, mamy ochotę dokonać konkretnych zmian. Owe zmiany dotyczą zarówno szerszego kontekstu, czyli aspektów życiowych jak i tych drobnych, dotyczących wyglądu, otoczenia i samopoczucia. Jakie możesz wprowadzić zmiany na wiosnę, aby poprawić wygląd i samopoczucie i bez dyskomfortu spacerować w pierwszych promieniach słońca?

Wiosna jest niełatwym okresem dla naszego samopoczucia. Paradoksalnie, wraz z ze zmianą pogody na lepsze, pojawia się zmęczenie i gorsze samopoczucie. To dla większości ludzi to normalne w pierwszych tygodniach wiosny. Zmiana pogody powoduje, że jesteśmy zmęczeni i senni. Spokojnie, to minie. Daj sobie czas i wykorzystaj go do poprawienia sobie samopoczucia.

Reklama

Wiosenne szaleństwo z fryzurą

No, może nie od razu szaleństwo, ale drobna zmiana zawsze dobrze wpłynie na samopoczucie. Miałaś ochotę zmienić kolor włosów lub zdecydować się na inne niż zawsze cięcie? Wiosna to najlepszy moment na takie zmiany. Staraj się być rozsądna i może niekoniecznie od razu decyduj się na trzy centymetrową fryzurkę, jednak zmiana, która realnie wpłynie na Twój wygląd. Spróbuj jednocześnie zmiany, która nie sprawi, że będziesz wyglądała smutno i ponuro. Wiosna to czas na jasne kolory, więc stosuj je na tyle, na ile pozwala na to Twój typ urody.

Ruch, aktywność, endorfiny…

Zima, to dla wielu z nas trudny okres jeśli chodzi o aktywność fizyczną. Mrozy i zimowa aura nie sprzyja chęci ruszenia się z domu, a wiosna to najlepszy moment aby zacząć przygotowywać się do „sezonu bikini” i jednocześnie poprawić samopoczucie dawką endorfin. Jednocześnie staraj się korzystać z tego, że temperatury nie są już tak niskie jak zimą i wybieraj ruch na świeżym powietrzu i korzystaj ze światła. Dzień jest coraz dłuższy, dlatego wkrótce możesz korzystać z niego nawet jeśli pracujesz do późniejszych godzin popołudniowych.

Promienna skóra

Po zimie nie zawsze jesteśmy zadowolone ze stanu swojej skóry. Często jest przesuszona i o ile posiadamy indywidualne tendencje – z wypryskami lub przebarwieniami. To dobry czas na wybranie się do gabinetu kosmetycznego i zabiegi nawilżające. W domu również sama zadbaj o skórę. Zrób maseczkę nawilżającą i zainwestuj w dobry krem na noc i na dzień.

Jędrna skóra

Zima często ze zwykłego lenistwa nie sięgamy po balsamy i kremy do ciała, przez co na wiosnę stan skóry bywa opłakany. Przywróć dobre nawyki i po każdej kąpieli lub prysznicu posmaruj ciało nawilżającym i natłuszczającym balsamem. Jeśli preferujesz kąpiele -do wody dolewaj nawilżające olejki i nie zażywaj jej zbyt długo. Po prysznic wybierz nawilżający żel pod prysznic. Efekty zauważysz już po kilkunastu dniach, pod warunkiem, że będziesz systematyczna.

Zadbaj o otoczenie

Zadbaj o to, aby czuć się dobrze w domu i w pracy. W mieszkaniu zaplanuj wiosenne porządki i wprowadź do niego pozytywne elementy – trochę zieleni i więcej kolorów. To pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Dodatkowo, o ile masz możliwość, spróbuj wiosnę wprowadzić do swojego miejsca pracy. Postaw w swoich otoczeniu ulubiony kwiat doniczkowy albo zmień coś w pomieszczeniu w którym pracujesz. Wpuść tam trochę światła.

Odświeżenie relacji

Zimą nie zawsze jest ochota na wychodzenie ze znajomymi. Wiosna to idealny czas na spotkania w gronie przyjaciół i zadbanie o relacje. W końcu nic tak nie poprawia humoru jak spędzenie dobrych chwil w miłym towarzystwie.

Powiązane wpisy