Lifting twarzy a utrzymanie efektów

Mimo regularnego dbania o swoją skórę i utrzymywanie jej w dobrym stanie, po pewnym czasie nie będzie już możliwe uniknięcie widocznych oznak procesu starzenia. Z pomocą przychodzi jednak lifting twarzy, który pozwoli cieszyć się młodziej wyglądającą skórą trochę dłużej. Jakie efekty niesie za sobą ten zabieg i co zrobić, by je utrzymać?

Lifting twarzy a efekty po zabiegu

Chociaż może się to wydać zaskakujące, pierwsze oznaki starzenia twarzy można dostrzec już od 25 roku życia. Od tego czasu bowiem w naszej skórze stopniowo zaczyna zwalniać proces syntezy (brakować) włókien kolagenowych, które odpowiadają za jej odpowiednie napięcie. Dopiero po 40 roku życia widać te zmiany bardzo wyraźnie. To wtedy najlepiej poddać się zabiegowi liftingu twarzy.

Reklama

Coraz więcej zmarszczek i pogorszone napięcie skóry twarzy to czynniki, z którymi lifting skutecznie daje sobie radę. Pierwsze efekty w postaci widocznej redukcji zmarszczek i znacznej poprawy napięcia skóry będziemy w stanie zauważyć już po dwóch tygodniach. Wraz ze stopniowym gojeniem się twarzy, efekty będą coraz bardziej wyraźne.

Efekty po liftingu twarzy – jak je utrzymać?

Sam zabieg to nie wszystko. Aby utrzymać efekty po liftingu twarzy, trzeba pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nam się cieszyć zdrową i młodo wyglądającą skórą znacznie dłużej.

  1. Przede wszystkim odpowiednie nawodnienie – skóra do poprawnego funkcjonowania i utrzymania napięcia potrzebuje dużej ilości wody. Dobrze nawilżona i napięta skóra, to gwarancja dłuższego utrzymywania się młodego wyglądu.
  2. Unikanie palenia papierosów – szkodliwość dymu tytoniowego nie jest niczym nowym. Papierosy zmniejszają przepływ krwi przez naczynia krwionośne (powodują ich obkurczenie), co bezpośrednio przekłada się na gorsze natlenowanie organizmu, a więc i skóry.
  3. Stosowanie kremów z filtrami UV – promieniowanie słoneczne jest szkodliwe przez cały rok, szczególnie w wakacje. Tym bardziej dla osób, które w obrębie twarzy mają przeprowadzane zabiegi. Od słońca nasza skóra szybciej się starzeje, dlatego odpowiednia ochrona poprzez kremy z filtrem UV to podstawa.
  4. Odpowiednia pielęgnacja twarzy – sam zabieg to nie wszystko. Również po nim trzeba pamiętać o dobranych do skóry kosmetykach, które wspomogą napięcie i nawilżenie naszej twarzy.
  5. Zmiana nawyków żywieniowych – wzbogacenie diety o warzywa i owoce, przy jednoczesnej rezygnacji z nadmiaru soli i cukru (odwadniają) pozwoli nam nie tylko zadbać o swoją twarz, ale też ogólnie wpłynie na poprawę stanu naszego zdrowia.

Stosowanie się do powyższych wskazówek z pewnością pozwoli nam utrzymać efektów po liftingu twarzy na dłużej, bez konieczności szybkiego powtarzania zabiegu.

Powiązane wpisy