Poranne nawyki dla zdrowego wyglądu

W zachowaniu zdrowego i pięknego wyglądu pomagają poranne nawyki. Wykonywane codziennie wpływają na urodę oraz kondycję organizmu. Ważna jest systematyczność oraz wybranie takich zabiegów, dzięki którym poranna rutyna będzie przyjemnością i dobrym rozpoczęciem dnia.

Poranne nawyki dla Twojego ciała

Po całej nocy spędzonej niemal w bezruchu ciało potrzebuje kilku chwil, by się obudzić. W przygotowaniu organizmu na nadchodzący dzień pomoże poranna rutyna w postaci jogi lub rozciągania. Krótka rozgrzewka, rozruszanie mięśni i stawów sprawią, że łatwiej będzie zacząć dzień. Ćwiczenia nie muszą być długie, wystarczy zaledwie 10–15 minut, by poczuć się lepiej. Z każdym dniem ciało będzie zyskiwało na wytrzymałości.

Reklama

Inna propozycja ruchu fizycznego, która wpływa na zdrowy wygląd to spacer lub jogging. Jeśli możesz poświęcić z samego rana nieco czasu, by wyjść na zewnątrz i poruszać się, nie zastanawiaj się. Spacer lub lekki trucht mają zbawienny wpływ na organizm. Nie tylko łatwiej się obudzić, ale można też poprawić kondycję, dotlenić się, wysmuklić ciało.

Dla ładnego wyglądu skóry, zredukowania cellulitu oraz pobudzenia organizmu warto szczotkować ciało na sucho specjalnie do tego przeznaczonymi szczotkami. Są wystarczająco twarde, by zrobić delikatny peeling, ale nie na tyle, by uszkodzić skórę. Pamiętaj, by zawsze szczotkować każdą część ciała w kierunku serca.

Poranne nawyki często kojarzą się z piciem wody na czczo. To także dobry pomysł na rozpoczęcie dnia. Do wody można dodać sok z cytryny albo łyżeczkę miodu. Dla rozgrzania ciała do ciepłej wody powinno się dodawać trochę startego imbiru lub szczyptę pieprzu cayenne.

Zadbaj o twarz

Poranna rutyna dotyczy również twarzy. Regularnie wykonywane czynności pielęgnacyjne poprawią kondycję skóry twarzy oraz spowolnią powstawanie zmarszczek. W tym celu powinno stosować się masaż skóry twarzy palcami lub miękką szczoteczką. Delikatne, ale uciskające ruchy ku górze poprawiają ukrwienie cery oraz przeciwdziałają grawitacji.

Skóra na twarzy szybciej się starzeje, gdy jest przesuszona. Jej zdrowy wygląd można zachować, stosując głębokie nawilżenie. Nakładaj codziennie rano dobry krem nawilżający, który możesz wmasować okrężnymi ruchami ku górze. Takie działanie dodatkowo wspomoże ukrwienie skóry. Dla dobra skóry twarzy warto także regularnie stosować maseczki nawilżające, regenerujące lub oczyszczające. Idealne poranne nawyki to takie, które nie tylko wpływają na zdrowie i wygląd, ale też sprawiają przyjemność oraz odprężają.

 

Powiązane wpisy