4 błędy w stylu życia, które niszczą Twój wygląd

Zawsze łatwiej zapobiegać niszczeniu wyglądu i starzeniu się skóry niż leczyć skutki. Oczywiście, nie tylko styl życia ma wpływ na to jak wyglądamy. Nasze geny też odgrywają tu niemałą rolę, choć im większe mamy tendencje do starzenia, tym bardziej profilaktycznie powinniśmy unikać błędów, które prowadzą do pogorszenia wizerunku. Jakie błędy w stylu życia mają największy wpływ na to jak wyglądamy?

Bezmyślne korzystanie ze słońca

Obecnie wiemy już, że promieniowanie słoneczne jest jedną z najważniejszych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry. Smażenie się na plaży podczas wysokiego promieniowania i unikanie lub niedostateczne smarowanie się kremami z filtrem, skutkuje nie tylko groźbą poparzeń słonecznych, ale przede wszystkim ma długotrwałymi uszkodzeniami słonecznymi i fotostarzeniem. Opalenizna zawsze dodaje skórze blasku, ale można nabywać jej stopniowo lub skorzystać z alternatywnych środków, takich jak samoopalacze czy balsamy brązujące. Nawet kilka sesji intensywnego opalania może negatywnie wpłynąć na stan skóry i przyspieszyć powstawanie przebarwień i zmarszczek.

Reklama

Palenie papierosów

Trudno szukać w dzisiejszym świecie człowieka, który nie zdawałby sobie sprawy ze szkodliwości palenia papierosów. Tytoń nie tylko wpływa negatywnie na cały organizm i przyczynia się do powstawania wielu śmiertelnych chorób, ale także w nieładny sposób odbija się na naszym wyglądzie. Osoby palące papierosy mają większe tendencje do worków pod oczami, często mają poszarzałą skórę, a zmarszczki tworzą się znacznie szybciej. Dym tytoniowy ogranicza przepływ tlenu do tkanek, co ogranicza możliwości regeneracji skóry. Palenie papierosów negatywnie wpływa także na wygląd zębów, które tracą swój kolor i po latach palenia stają się żółte.

błędy w stylu życia

Jedzenie śmieciowych produktów

Fast foody, gotowe dania do odgrzania, półprodukty to jedno z największych przyczyn otyłości i problemów dermatologicznych. Zjadane od czasu do czasu, oczywiście nie zaszkodzą w widoczny sposób. Jednak jeśli stają się podstawą naszej diety, dość szybko odczujemy tego skutki nie tylko w samopoczuciu, ale także w wyglądzie. Powiedzenie „jesteś tym co jesz” nie wzięło się znikąd. To co wkładamy do ust ma znaczenie dla naszego wyglądu, bo negatywne skutki fatalnego odżywiania się wychodzą na zewnątrz w postaci dodatkowych kilogramów i problemów ze skórą. Trudniej zrzucić kilogramy niż ich nabrać. Dlatego zanim zjesz kolejną odgrzewaną zapiekankę, napakowaną chemią i niezdrowymi tłuszczami, zastanów się nad tym czy warto.

Siedzący tryb życia

Każdy z nas, mniej lub bardziej świadomie, jest w stanie ocenić czy osoba, którą widzi prowadzi aktywny czy siedzący tryb życia. Nie trzeba być chorobliwie otyłym, aby wyglądać jak człowiek, który nie jest aktywny fizycznie. Ruch powoduje, że mięśnie są napięte, przez co sylwetka wygląda atrakcyjniej. Siedzący tryb życia powoduje, że zaczynamy się garbić a figura, nawet wówczas gdy jest szczupła, wydaje się „wisieć”. Nie musisz od razu być profesjonalnym zawodnikiem. Wystarczy kilka godzin w tygodniu na marsz,trucht lub jazdę na rowerze, a z pewnością zobaczysz efekty.

Wszystko co robimy w swoim życiu nie pozostaje bez konsekwencji dla naszego zdrowia i wyglądu. Warto pomyśleć o tym zanim skutki naszego postępowania będą wymagały poważniejszej interwencji. Zdrowe życie, to ładny wygląd, a on nie pozostaje dla nas obojętny, nawet wówczas, gdy próbujemy myśleć inaczej.

Powiązane wpisy