Jakich prezentów nie sprawiać bliskim? Zakazane zestawy dla Pań i Panów!

Obdarowywanie się prezentami jest częścią świąt Bożego Narodzenia. Ci bardziej przewidujący myślą o prezentach świątecznych dużo wcześniej, powoli kompletując podarki dla bliskich. Pozostała część z nas biega po mieście w ostatniej chwili i próbuje sprawić bliskim coś, co da im radość, a przynajmniej – nie będzie zbędnym przedmiotem odstawionym w kąt zaraz po Nowym Roku. Jakich prezentów nie sprawiać bliskim w prezencie świątecznym?

Tego nie kupuj bliskiej kobiecie!

Krem przeciwzmarszczkowy

Kobiety uwielbiają kosmetyki, jednak najlepiej kiedy wybierają je sobie osobiście. Zarówno kosmetyki kolorowe jak i te pielęgnacyjne nigdy nie są najlepszym wyborem bo zwyczajnie mogą nie trafić w gust lub rodzaj skóry osoby obdarowanej. Wybór kremu przeciwzmarszczkowego może okazać się ogromnym nietaktem. W końcu żadna kobieta nie lubi, gdy ktoś wypomina jej wiek. Wyjątkiem może być sytuacja w której kobieta wyraźnie życzy sobie być obdarowaną takim prezentem.

Reklama

Sprzęt do sprzątania i gotowania

Robot kuchenny, odkurzacz albo żelazko to sprzęty, które z pewnością ułatwiają życie i są potrzebne w domu. Czasem mężczyźni, próbując obdarować żonę rzeczą, o której już dawno mówiła, decydują się na zakup właśnie w ramach prezentu świątecznego. Panowie – nie róbcie tego. Zamiast oczekiwanej przez Was radości, kobieta może poczuć, że traktujecie ją jak kurę domową, a wtedy święta nie będą należały do udanych. Tego rodzaju „prezenty” pozostawcie na okazję „bez okazji”.

Biżuteria – tak, ale nie każda

Biżuteria jest czymś, co lubi chyba każda kobieta. Miło dostać w prezencie świątecznym gustowne kolczyki lub naszyjnik. Jest to jednak prezent, którym możesz obdarować ukochaną kobietę tylko pod warunkiem, że doskonale znasz gust swojej wybranki i masz w portfelu nieco więcej niż 20 złotych. Tania, plastikowa lub pomalowana na złoto biżuteria może nie być najlepszym pomysłem.

Dekoracje do domu

Czyli świeczniki, obrusy, zasłonki, słoniki z trąbą do góry (na szczęście) lub figurki do postawienia nie półce. To prezenty, które mają się kojarzyć z osoba obdarowującą. Niestety, rzadko są to prezenty udane. Najczęściej zaraz po świętach ląduje na dnie pudła, bo albo nie pasuje do wnętrza albo gospodyni nie ma ochoty mieć kolejnej rzeczy do przecierania z kurzu.

Tego nie kupuj bliskiemu mężczyźnie!

Piżama

Jeśli Twój mężczyzna nie należy do ścisłego grona panów, którzy śpią w piżamach – nie kupuj mu jej w prezencie świątecznym. Panowie rzadko śpią w odzieniu do tego przeznaczonym. Najczęściej wolą slipki oraz swoje wysłużone koszulki. Mężczyzna, który nie śpi na co dzień w piżamie, prawdopodobnie nie będzie chciał spać także w tej, którą dostanie od Ciebie.

Kapcie

Być może kapcie będą dobrym prezentem dla dziadka lub taty (choć i to nie zawsze), jednak podarowanie ukochanemu pary kapci nie tylko może okazać się prezentem nieprzydatnym ale także urażającym jego męską dumę.

Szampon na porost włosów lub szampon przeciwłupieżowy

Nawet jeśli Twój ukochany ma problem z niewielką łysiną a łupież swobodnie opada na jego czarna koszulkę – unikaj kupowania na gwiazdkę preparatów, które miałyby zniwelować ten problem. Zakup podobnych prezentów zostaw sobie na inne okazje.

Do listy prezentów, które dotyczą obojga płci z pewnością można zaliczyć zwierzęta domowe (to obowiązek, a nie zabawka), dezodorant lub mydło oraz wszelkie prezenty, które w jakikolwiek sposób mogłyby urazić osobę obdarowaną. W te ostatni dni przed świętami, wszystkim tym, którzy jeszcze nie zdążyli kupić prezentów, życzymy udanych zakupów. A potem już tylko Wesołych Świąt!

Powiązane wpisy