Opadająca powieka? Jest na to sposób!

Martwisz się, że opadająca powieka sprawi, że zaczniesz wyglądać nieatrakcyjnie? Nie martw się, mamy na to sposób! Wykonujemy zabieg, który jest w stanie poradzić sobie z tą niedogodnością. Plastyka powiek (korekcja powiek) to zabieg, który nadaje twarzy młody wygląd. Można go podzielić na dwa etapy, mianowicie korekcję górnych powiek i korektę dolnych powiek, z możliwością połączenia obu z nich. Zabieg ma na celu usunięcie nadmiernej ilości skóry z górnych powiek lub tzw. „worków pod oczami” w przypadku dolnych powiek.

Opadająca powieka

Zabieg ten przeznaczony jest dla pacjentów narzekających na problem estetyczny tzw. opadających powiek. W przypadku powiek dolnych pacjenci kwalifikują się do zabiegu korekcji opartego na obecności tak zwanych „worków pod oczami”, których nie można zmniejszyć podczas standardowej opieki domowej lub podczas zabiegu kosmetycznego. Wiek pacjenta nie ma znaczenia w przypadku tych zabiegów, ponieważ wyżej wymienione problemy mogą być dziedziczone genetycznie lub wynikać z wpływu czynników środowiskowych.

Reklama

Jak wykonywana jest plastyka powiek?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega przede wszystkim na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z miejsca operacji. W przypadku korekcji opadającej powieki wycięcie wykonuje się w naturalnych fałdach skóry, dzięki czemu blizna jest niewidoczna po okresie rekonwalescencji. Podczas korekcji dolnych powiek nacięcie wykonuje się wzdłuż całej linii rzęs, a cięcie zamyka się drobnymi szwami. Osoba zakwalifikowana do zabiegu w znieczuleniu miejscowym powinna uzyskać następujące wyniki badań:

  • pełna morfologia krwi,
  • czynniki krzepnięcia krwi (APTT / INR),
  • poziomy kreatyniny,
  • poziomy elektrolitów (Na-sodu, K-potasu).

Natychmiast po zabiegu korekcji powieki pacjent może wrócić do domu, pamiętając o zaleceniach i zaleceniach lekarza.

Jak przebiega rekonwalescencja?

Okres rekonwalescencji po korekcji opadającej powieki wynosi zwykle około dwóch tygodni. Ponieważ skóra w okolicy oczu jest bardzo cienka, blizny po nacięciu są prawie niewidoczne. Szwy są usuwane 4-5 dnia po zabiegu.

Opadająca powieka: efekty

Efektem operacji blefaroplastu jest trwałe usunięcie nadmiaru skóry i / lub przepukliny tłuszczowej odpowiedzialnej za ciężki i asymetryczny wygląd górnej lub dolnej powieki. Jego konsekwencją jest osiągnięcie efektu odmłodzenia, optymalnego napięcia skóry i naturalnej symetrii okolic oczu.

Powiązane wpisy