Kiedy wykonuje się usunięcie implantów piersiowych?

usunięcie implantów piersiowych

Zabieg powiększenia piersi i jego efekty, są długo wyczekiwane przez wiele kobiet. Na taką operację decydują się najczęściej kobiety posiadające niewielkie piersi lub niezadowolone z ich kształtu. Wszczepione pod skórę implanty nie tylko powiększają biust, ale także wypełniają tkankę skórną, przez co piersi stają się pełniejsze i jędrniejsze. Decydując się na operację, nikt się nie spodziewa, że implant będzie trzeba kiedyś usunąć. Usunięcie implantów piersiowych – kiedy się je wykonuje?

Usunięcie implantów piersiowych – kiedy i dlaczego?

Z założenia operacja powiększenia biustu jest zabiegiem przeprowadzanym zazwyczaj raz w życiu. Generalnie, zaleca się wymianę implantów raz na 10 lat, ale nie każda pacjentka zgłasza się do takiego zabiegu. W kilku przypadkach niezbędny jest jednak ponowna operacja biustu – tym razem w celu usunięcia wszczepionych implantów. 

Reklama

Powodów, dla których usuwa się implanty piersi, jest wiele.  Jednym z pierwszych, równie istotnych, jest niezadowolenie pacjentki po wykonanym zabiegu. Chociaż z reguły operacyjne powiększenie piersi przynosi satysfakcjonujące efekty estetyczne, to istnieje niewielki odsetek klientek, dla których nowy biust jest za duży, lub wciąż za mały. 

Potrzeba usunięcia implantu ze względów estetycznych pojawia się czasami po pewnym czasie. Kiedy pacjentka wykonuje powiększenie w młodości, po kilkunastu latach jej preferencje co do wyglądu biustu, mogą się zmienić. Usunięcie implantów piersiowych oczywiście zmniejszy wielkość biustu, ale trzeba liczyć się z utratą jędrności. Z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka, a więc usunięcie wypełniających ją wcześniej implantów podkreśli upływ czasu.

usunięcie implantów po powiększeniu piersi

Zdrowie jest najważniejsze…

Warto o tym pamiętać, zwłaszcza kiedy pojawią się niepokojące symptomy w obrębie powiększonych piersi. Jeśli doświadczasz bólu albo odczuwasz niepokojące struktury pod skórą – koniecznie udaj się do lekarza. Implant jest obcym ciałem wszczepionym do organizmu, dlatego w jego okolicy może rozwijać się stan zapalny. Organizm broniąc się przed nim, może powodować rozrastanie się tkanki łącznej wokół implantu. 

Co jeszcze powinno Cię zaniepokoić?

– zmiana kształtu piersi

– pęknięcie implantu

– asymetria piersi

– infekcja

– pojawienie się krwiaków 

Samo usunięcie implantów piersiowych trwa ok. 30-60 minut i przeprowadza się je w znieczuleniu ogólnym. Chirurg wykonuje nacięcia w miejscu blizn po poprzedniej operacji. Skóra po zabiegu może być rozciągnięta – jest to zarówno winą implantu, jak i starzenia się tkanki skórnej i utraty jej elastyczności. Usunięcie implantów można połączyć z wszczepieniem nowych lub wykonaniem mammoplastyki. Jest to zabieg, podczas którego redukuje się nadmiar tkanki fałdów skórnych, jednocześnie modelując biust do oczekiwanego kształtu. 

Powiązane wpisy