Kiedy przeprowadza się zabieg podniesienia piersi z powiększeniem?

zabieg podniesienia piersi z powiększeniem

Jędrne i uniesione piersi to marzenie niejednej kobiety. Nie zawsze jednak nasz biust wygląda tak, jakbyśmy tego chciały. Nic dziwnego również, że jego wygląd może zmieniać się wraz z upływającym czasem, a następstwem tych zmian jest m.in. opadanie piersi. Problem ten dotyka również posiadaczki niewielkiego biustu. Wtedy z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz zabieg podniesienia piersi z powiększeniem. Kiedy go wykonać?

Dlaczego mój biust opada?

Utrata elastyczności skóry w obrębie kobiecych piersi może mieć różne przyczyny. 

Reklama

Na ten proces może się składać kilka czynników. Należą do nich:

  • predyspozycje genetyczne
  • procesy starzenia (utrata włókien kolagenowych w skórze)
  • menopauza
  • kuracje odchudzające (zwłaszcza przy dużej utracie wagi)
  • ciąża i karmienie piersią
powiększenie piersi - operacja plastyczna

Kiedy biust jest mały i opada…

Niewielki i obniżony biust może być powodem kompleksów dla wielu kobiet. Tym samym, główną motywacją do korekcji biustu są względy estetyczne. Sam zabieg powiększenia lub podniesienia piersi nie da nam upragnionego rezultatu. Jeśli Twoim celem jest uniesiony i większy biust – potrzebny będzie zabieg podniesienia piersi z powiększeniem

Mastopeksja to określenie zabiegu podniesienia piersi. Jego celem jest chirurgiczne podniesienie brodawki piersiowej wraz z jej otoczką. Możliwe jest jednoczesne zwiększeniu wielkości piersi przez wszczepienie implantów. W trakcie zabiegu chirurg plastyczny usunie nadmiar zwiotczałej skóry, a tkanki piersi wymodeluje w taki sposób, aby spełnić wymagania pacjentki. Jeśli to konieczne, podczas mastopeksji chirurg może zmienić i poprawić kształt brodawki. Operacje przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. 

Powiększenie piersi w trakcie tej operacji nie jest konieczne, ale w ten sposób zniwelujemy niepożądany efekt pomniejszenia, w wyniku usunięcia wiotkiej skóry. Dzięki temu kobieta może zachować swój poprzedni rozmiar biustu, przy widocznej poprawie jego wyglądu i jędrności skóry. 

Zabieg podniesienia piersi z powiększeniem – jakich efektów się spodziewać?

Zabieg podniesienia piersi z powiększeniem przynosi zadowalające efekty. Przez pierwsze dni po operacji biust może sprawiać wrażenie opuchniętego i zaczerwienionego, ale pożądane rezultaty wynagrodzą czas oczekiwania. Uniesione piersi nabierają przede wszystkim młodzieńczego wyglądu. Nie bez powodu mastopeksja jest nazywana także liftingiem biustu, Skóra biustu po zabiegu staje się jednocześnie napięta i ujędrniona, przy czym piersi zachowują naturalny wygląd. Poza efektami wizualnymi, u pacjentek widać poprawę samooceny i pewności siebie. 

Powiązane wpisy