Efekty po liposukcji a utrata wagi

Jednym z najbardziej znanych zabiegów dotyczących wyglądu ciała jest liposukcja. Jest to operacja typowo kosmetyczna, polegająca na usunięciu tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Wiele osób kojarzy efekty po liposukcji ze znaczną redukcją wagi. Jednak czy ten zabieg naprawdę pomaga w jej utracie? Na czym polega liposukcja?

Jak wygląda zabieg liposukcji?

Obszarami obejmowanymi podczas liposukcji są głównie brzuch i uda, ale przeprowadza się go także na ramionach, piersiach, biodrach, bokach, pośladkach, plecach, pod kolanami oraz na podbródku.

Reklama

Zabieg odsysania tłuszczu przeprowadzamy przede wszystkim bezpiecznie dla pacjenta. Dlatego też przestrzegamy procedur bezpieczeństwa. Jedną z nich jest maksymalna ilość tłuszczu, którą można usunąć jednorazowo. W trosce o zdrowie i życie pacjentów, podczas jednego zabiegu nie można usunąć więcej, niż 5 litrów tłuszczu.

Metody usuwania tkanki tłuszczowej

Tłuszcz z organizmu usuwamy za pomocą kaniuli, czyli specjalnej plastikowej rurki, przy jednoczesnej pracy urządzenia ssącego. Standardową metodą liposukcji jest technika ssąca SAL, która może być wspomagana falami ultradźwiękowymi, mechaniczną kaniulą, podwójną kaniulą, zewnętrznym USG, wodą, laserem oraz ultradźwiękami VASER. Wszystkie te metody opierają się na jednym schemacie działania, czyli wprowadzaniu kaniuli przez niewielkie nacięcie i odsysanie tłuszczu.

Alternatywą dla liposukcji SAL jest technika tumescencyjna, która umożliwia wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Stosujemy ją  przede wszystkim podczas zabiegów wymagających usunięcia dużej ilości tłuszczu. Główną zaletą jest minimalizacja ilości krwi traconej podczas zabiegu.

Efekty po liposukcji – czy naprawdę pozwala na utratę wagi?

Ponieważ z organizmu usuwana jest tkanka tłuszczowa, a ciało po zabiegu wizualnie się zmienia, wiele osób wiąże liposukcję z utratą wagi. Oczywiście po zabiegu z pewnością zauważymy różnicę na wadze. Będzie ona jednak wynikała z ilości tłuszczu, który usuniemy z naszego ciała. 

Liposukcja ma przede wszystkim za zadanie pozbycie się nadmiaru zgromadzonego w danym obszarze ciała tłuszczu, a co za tym idzie – wymodelowanie sylwetki na nowo. Chirurg wykonuje zabieg tak, aby jednocześnie usunąć niechcianą tkankę tłuszczową i ładnie wymodelować objętą zabiegiem część ciała.

Po zabiegu nieunikniony jest spadek wagi, jednak może on nie być tak znaczny, jak niektórym się wydaje. Głównym efektem po liposukcji będzie wymodelowana i świetnie wyglądająca sylwetka. Dla własnego zdrowia warto przed zabiegiem utracić trochę kilogramów – liposukcja i jej efekty będą wtedy dla nas jeszcze większą motywacją do dbania o zdrowszy tryb życia.

Powiązane wpisy