Poporodowa wypukłość brzucha? Sprawdź te sposoby!

Regularne chodzenie na siłownię, trzymanie się ścisłej diety, zdrowy tryb życia, a brzuch dalej nie znika? To może być poporodowa wypukłość brzucha! Jest to bardzo częsta przypadłość u kobiet po porodzie. Jak sobie z nią radzić? Dlaczego warto wziąć pod uwagę zabieg abdominoplastyki?

Czym jest poporodowa wypukłość brzucha?

Ciąża to dla wielu kobiet piękny okres. W jej trakcie w organizmie dochodzi do wielu zmian, zarówno hormonalnych, jak i wizualnych. Wszystko po to, by przygotować ciało na urodzenie dziecka. Po porodzie mogą pojawić się jednak pewne powikłania. Jednym z nich jest poporodowa wypukłość brzucha.

Reklama

Wypukłość ta jest efektem rozejścia się mięśnia prostego brzucha. Ryzykiem objęte są kobiety w ciąży bliźniaczej, dźwigające ciężkie przedmioty w trakcie ciąży, ale też te, których mięśnie brzucha są zbyt mocne.

Rozejście się mięśnia prostego brzucha na szczęście jest przypadłością, która rokuje dobrze. Są na nią naturalne sposoby, jednak pewniejszy efekt uzyskamy, poddając się zabiegowi, jakim jest abdominoplastyka.

Jak się jej pozbyć?

Najbardziej naturalnym sposobem na pozbycie się poporodowej wypukłości brzucha są odpowiednie ćwiczenia. Zasięgnięcie porady u dobrego chirurga lub fizjoterapeuty może nam pomóc w pozbyciu się nieestetycznej pamiątki po urodzeniu dziecka.

Ćwiczenia na mięsień prosty brzucha po ciąży opierają się przede wszystkim na ich wzmacnianiu i stopniowym zbliżaniu. Jest to jednak żmudny i długi proces, ponieważ ćwiczenia te są mało intensywne, więc aby zauważyć jakiekolwiek efekty, trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość. Na dodatek ćwiczenia nie są gwarancją na ponowne zejście się mięśnia, dlatego wiele kobiet, których dotknął problem poporodowej wypukłości brzucha, decyduje się na zabieg abdominoplastyki.

Jest to rodzaj zabiegu, który posiada kilka zalet. Głównym jego celem jest zszycie przez chirurga przerwy, która powstała na skutek ciąży. Podczas zabiegu lekarz zszywa mięśnie brzucha, zamykając separację, czyli przyczynę wypukłości.

Nie jest to jednak jedyny efekt, jaki się po tym zabiegu uzyskuje. Przyjemnym efektem ubocznym jest zwężenie talii oraz bardzo często usunięcie nadmiaru skóry, pozostałej po ciąży. W ten sposób oprócz ponownie płaskiego brzucha kobieta po abdominoplastyce może cieszyć się węższą, smukłą talią i ładnie wymodelowaną sylwetką.

Ćwiczenia na mięsień prosty brzucha sprawdzą się u kobiet, u których nastąpiło małe ich rozejście. Jest to jednak mały odsetek, ponieważ przez rosnący brzuch zazwyczaj rozchodzą się one znacznie. Dlatego, aby szybciej cieszyć się płaskim brzuchem i uniknąć ciągłych pytań związanych z wypukłością, warto poddać się zabiegowi abdominoplastyki.

Powiązane wpisy