Modelowanie ciała po ciąży – przed zabiegiem

Równowaga pomiędzy obowiązkami związanymi z macierzyństwem a dbaniem o siebie i swoje własne potrzeby jest bardzo ważna. Praktycznie każda mama stawia swoje dzieci na pierwszym miejscu. To zrozumiałe. Jednak należy pamiętać, że dbając o siebie i swoje ciało, troszczymy się również o nasze samopoczucie, dzięki czemu jesteśmy w stanie jeszcze więcej zaoferować innym. Jedną z procedur medycyny estetycznej skierowanych do świeżo upieczonych mam, jest modelowanie ciała po ciąży. To kilka zabiegów, które pozwolą na szybszy powrót do wymarzonej sylwetki po okresie ciąży. 

Modelowania ciała po ciąży – co powinnaś wiedzieć?

Decydując się na zabieg tego typu, należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej zebrać wszystkie niezbędne informacje, a także znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania. To bardzo ważne, ponieważ zabiegi modelowania ciała po ciąży mogą być bardzo stresujące dla kobiet. Przedstawiamy najważniejsze wskazania, o których powinnaś wiedzieć przed zabiegiem. 

Reklama

1. Dbaj o wagę przed operacją

Już na samym początku warto podkreślić, że modelowanie ciała po ciąży to nie jest procedura związana z odchudzaniem. Przede wszystkim ma celu powrót do poprzedniej kondycji ciała, w przypadku, gdy dieta i ćwiczenia nie są wystarczające. Przed poddaniem się zabiegowi, warto jak najlepiej ustabilizować swoją wagę. Ciągle zmieniająca się waga może mieć znaczny wpływ na pogorszenie wyników operacji. 

2. Zwróć uwagę na indywidualne dostosowanie

Procedury zabiegowe są zindywidualizowane w celu dopasowania do konkretnych potrzeb. Dzięki temu każda mama ma możliwość na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Standardowe modelowanie ciała po ciąży obejmują kombinację zabiegów modelowania sylwetki, takich jak liposukcja, abdominoplastyka, labioplastyka, lifting piersi czy brazylijski lifting pośladków. Procedury tego rodzaju mogą być wykonywane w jednym czasie lub rozłożone, co w głównej mierze zależne jest od indywidualnych preferencji lub stanu zdrowia pacjentki. 

3. Modelowanie ciała po ciąży – poczekaj na ostatnie dziecko

Często radzi się, aby zdecydować się na zabiegi tego typu dopiero po urodzeniu ostatniego planowanego dziecka. Ciąża i karmienie piersią mogą mieć radykalny wpływ na wygląd naszego ciała. Ponadto należy odczekać co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią, aby poddać się modelowaniu ciała po ciąży. 

4. Pamiętaj o realistycznych oczekiwaniach

To bardzo ważne w przypadku każdej operacji plastycznej. Pozytywne nastawienie jest niezbędne, aby uzyskać odpowiednie efekty i szybko wrócić do zdrowia, jednak należy sobie zdawać sprawę, że każda operacja ma określone ograniczenia. Pamiętajmy również, że powrót do zdrowia po modelowaniu ciała po ciąży zajmie trochę czasu. Warto odpowiednio się na niego przygotować. 

Powiązane wpisy