Abdominoplastyka – jak się przygotować?

Każdy zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania ze strony pacjenta, dlatego ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarskich. Do jednych z najbardziej inwazyjnych zabiegów z zakresu operacji plastycznych należy abdominoplastyka, czyli plastyka powłok brzucha. Właściwe przygotowanie zapewnia m.in. większe bezpieczeństwo osoby leczonej, zmniejsza ono też ryzyko pojawienia się niespodziewanych sytuacji podczas zabiegu.

 

Reklama

Abdominoplastyka to doskonałe rozwiązania dla pacjentów, którzy borykają się z nadmierną ilością skóry, a także tkanki podskórnej na brzuchu. Stanowi to przede wszystkim przeszkodę w osiągnięciu wymarzonego, płaskiego brzucha, ponieważ trudno jest doprowadzić do redukcji wiszącej skóry jedynie za pomocą ćwiczeń. Zabieg pozwala usunąć zbędne tkanki, a także poprawić wytrzymałość ściany jamy brzusznej. 

 

Przygotowanie do abdominoplastyki

Przed podejściem do zabiegu, najważniejsze jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie. Nie polega ono jedynie na przeprowadzeniu niezbędnych badań. Ważne jest również, aby przygotować swoje otoczenie, ciało, a także nastawienie na zmiany. Aby złagodzić wszelką niepewność, przedstawiamy listę rzeczy, które należy wykonać, aby świadomie i bez komplikacji, podejść do zabiegu abdominoplastyki. 

Abdominoplastyka – czego potrzebujesz przed zabiegiem?

Wybierając się na operację, warto pamiętać o wszystkim. Jednym z najważniejszych zaleceń jest oczywiście właściwa dieta. Jeszcze przed zabiegiem zaopatrz się w zdrowe przekąski. Mogą to być takie produkty, jak owoce, batony proteinowe i gotowe posiłki. Z pewnością jakiś czas po zabiegu, wykonywanie nawet prostych prac domowych nie będzie możliwe. 

Zadbaj o odpowiednią przestrzeń

Przed zabiegiem warto wziąć pod uwagę również odpowiednie przygotowanie otoczenia w domu. Podczas rekonwalescencji najwięcej czasu spędza się właśnie w domowym zaciszu, dlatego ważne jest, aby odpowiednio przystosować przestrzeń dla osoby, której z pewnością będzie trudno się poruszać w pierwszych dniach po abdominoplastyce. Sprawdź, czy wszystkie przedmioty, które często używasz, zostały umieszczone na niższych półkach, a także zlikwiduj wszystkie trudne do otwarcia pojemniki. 

Abdominoplastyka – złe nawyki

Kolejnym bardzo ważnym zaleceniem jest rzucenie złych nawyków przed zabiegiem. Abdominoplastyka w szczególności zaleca rzucenie palenia przynajmniej na 4 tygodnie przed operacją, a także przyjmowanie produktów, które zawierają nikotynę. Dodatkowo wato zwrócić uwagę na przyjmowanie dużych ilości alkoholu oraz niezdrowej żywności. Dzięki temu ciało z pewnością łatwiej poradzi sobie z procesem gojenia. 

Abdominoplastyka – nie zapominaj o aktywności

Podczas rekonwalescencji nie należy zapominać o aktywności fizycznej. Chociaż po abdominoplastyce jest to znacznie utrudnione, to jednak warto nie rezygnować z podejmowania aktywności. Nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń, które mogłyby w jakikolwiek sposób wpłynąć na pogorszenia stanu po operacji, jednak warto zdecydować się na prostszą aktywność, taką jak krótki spacer czy nawet przechadzki po domu. 

Powiązane wpisy