Facet także chce ładnego brzucha, czyli abdominoplastyka dla mężczyzn

Klatka piersiowa, ramiona i brzuch, to te części ciała nad którymi panowie najintensywniej pracują na siłowniach. Dla wielu tzw. kaloryfer na brzuchu to cel do którego intensywnie dążą. W osiągnięciu upragnionego celu przeszkadzają czasem czynniki zewnętrzne: wcześniejsza, duża utrata wagi lub przebycie niektórych chorób. W tej sytuacji coraz więcej panów decyduje się na chirurgiczne załatwienie problemu. Czym jest abdominoplastyka i którzy panowie są najlepszymi kandydatami do zabiegu?

Kandydaci do zabiegu

Przede wszystkim – plastyka brzucha jest lekarstwem na wszelkie lenistwo. Abdominoplastyka to zabieg, który przede wszystkim redukuje nadmiar skóry. Na operację najczęściej decydują się mężczyźni, którzy weszli na drogę zdrowego stylu życia i przez to zrzucili sporo kilogramów. Skóra nie zawsze ma zdolności do skurczenia się po bardzo dużej utracie wagi i często w związku z tym pozostaje jej nadmiar w okolicy brzucha. Mężczyźni pracujący nad mięśniami na brzuchu najczęściej je mają, jednak cały efekt psuje wisząca skóra. Rozciągnięta skóra na brzuchu może pojawić się także na skutek naturalnego procesu starzenia. Czasem plastyka brzucha łączona jest z liposukcją. Ma to miejsce wtedy, kiedy mimo ćwiczeń, tkanka tłuszczowa uporczywie utrzymuje się na brzuchu i psuje proporcje całej sylwetki. Plastyka brzucha jest jak najbardziej zabiegiem również dla mężczyzn, lecz z pewnością nie jest sposobem na redukcję masy ciała i i tkanki tłuszczowej.

Reklama

Jak długo trwa proces dochodzenia do siebie po zabiegu?

Abdominoplastyka to inwazyjny zabieg przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Jeśli się na niego zdecydujesz, musisz wziąć pod uwagę, że przez kilka tygodni po zabiegu nie będziesz mógł wykonywać prac fizycznych ani ćwiczyć na siłowni. Ci panowie, którzy pracują fizycznie powinni na ten czas załatwić sobie urlop. Musisz się liczyć z tym, ze po zabiegu pozostanie blizna. Najczęściej umiejscowiona jest w niewidocznym miejscu pod bielizną na zgięciu łonowym. Przez pierwszy tydzień prawdopodobnie będzie trochę obolały. Przygotuj się na odpoczynek i unikanie codziennych czynności. Ból jest umiarkowany i najczęściej uśmierzany środkami przeciwbólowymi. W operowanej okolicy przez pierwsze 2 tygodnie może utrzymywać się obrzęk i umiarkowane zasinienie. Przez jakiś czas będziesz musiał nosić specjalny pas uciskający. Efekty zobaczysz po około 2 miesiącach, a pełen i ostateczny efekt operacji – po około roku. Rezultaty operacji są długotrwałe i jak w każdym przypadku – trzeba utrzymać je prowadząc zdrowy tryb życia i stosując odpowiednią dietę.

Plastyka brzucha dla mężczyzn?

Abdominoplastyka, to po operacji ginekomastii i korekcji powiek, jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej dla mężczyzn. Nie jest prawdą, że poddają mu się wyłącznie kobiety. To prawda, że one częściej korzystają z tego zabiegu, ale to głównie ze względu na wygląd brzucha i nadmiar skóry po przebytych ciążach. Jak podaje The Guardian, w Wielkiej Brytanii, wśród wszystkich zabiegów abdominoplastyki aż 15% dotyczy mężczyzn. Jest to spory odsetek biorąc pod uwagę, że mężczyźni stanowią około 5,5% wśród klientów klinik chirurgii plastycznej. W pewnym sensie mit o tym, że chirurgia plastyczna jest wyłącznie dla kobiet, zostaje powoli odczarowany. Mężczyźni coraz chętniej korzystają z tych zabiegów, najczęściej po to, aby pozbyć się tego, czego nie udaje się osiągnąć pracą nad ciałem.

Powiązane wpisy