Dobre samopoczucie i świetny wygląd w upał – kilka trików

Szczęśliwi Ci, którzy na urlop wybierają się w najbliższych dniach. Temperatury przez najbliższy tydzień mają sięgać nawet 35 stopni, co zdecydowanie lepiej przeżyć na urlopie niż w pracy. W czasie tak silnych upałów, trudno zachować świeży wygląd przez cały dzień. Najczęściej już około południa, staranna fryzura i makijaż nawet w połowie nie wyglądają tak dobrze jak rano. Jak wyglądać i czuć się świeżo przez cały dzień, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni?

Świeże włosy

Kiedy na zewnątrz panuje upał, odpuść sobie rozpuszczanie włosów i podnoszenie ich u nasady. Nie dość, że będzie Ci gorąco, to fryzura nie utrzyma się dłużej niż 2 lub 3 godziny. Nie używaj zbyt wielu środków do stylizacji, takich jak pianki i lakiery. Jeśli masz długie włosy – wysoko je upnij. Możesz zabrać ze sobą suchy szampon, który przywróci włosom poranną świeżość. Nie używaj go jednak więcej niż raz w ciągu upalnego dnia. Jeśli masz krótkie włosy, postaw na naturalne ułożenie i zrezygnuj ze sklejających włosy środków do stylizacji. Właścicielki długich i ciężkich grzywek mogą na ten czas upiąć grzywkę nad czołem lub założyć ciekawą opaskę.

Reklama

Kosmetyczny chłód

Zabierz ze sobą kosmetyki, które pomogą Ci przywrócić komfort i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Pierwszym z nich jest mgiełka chłodząca, którą warto się spryskać w ciągu dnia. Nie tylko ochłodzi, ale także odświeży ciało. Pamiętaj, aby nie używać mgiełek wtedy, kiedy obok Ciebie stoją inni ludzie, a także w zrezygnuj z nich w miejscach publicznych i niewielkich pomieszczeniach. Kolejnym kosmetykiem, który poprawi Twoje samopoczucie będzie chłodzący balsam. Preparaty tego typu najczęściej zawierają mentol, który poprawia ukrwienia oraz przyjemnie chłodzi. Posmarowanie nóg i ramion podczas przerwy w pracy może skutecznie pomóc Ci się ochłodzić i przetrwać kolejne godziny. Pamiętaj o tym, żeby w Twojej torebce znalazł się antyperspirant. Warto odświeżyć się w ciągu dnia, nawet jeśli na produkcie jest napisane, że działa 48 godzin.

Makijaż na upały

Najlepszym sposobem na zachowanie ładnego wyglądu przez cały dzień jest unikanie przesady w makijażu. Mocniejszy makijaż zostaw na inna porę roku lub ewentualnie na wieczór. Kiedy jest gorąco, nie musisz być idealnie matowa. Bardziej naturalne będzie użycie kosmetyków, które wyrównają koloryt skóry i naturalnie ją rozświetl. Usta pociągnij błyszczykiem, a rzęsy pomaluj wodoodpornym tuszem. Na czas upałów przydatna może być wizyta u kosmetyczki, która nałoży na rzęsy hennę. Bez tuszowania rzęs uzyskasz ciemniejszą oprawę oczy i wyraźniejsze spojrzenie. Zaprzyjaźnij się z bronzerem, jednak używaj go bardzo delikatnie. Jeśli Twoja skóra ma skłonności do świecenia, użyj bibułek matujących w ciągu dnia. Nie przykrywaj świecenia pudrem w kamieniu lub pudrem sypkim, bo możesz zapchać pory.

Ubranie latem

W pracy rzadko możemy pozwolić sobie na bardzo lekki strój. Pewne zasady dotyczące ubioru obowiązują w każdej pracy i strój „plażowy” zdecydowanie jest wskazany. Dlatego kompletując garderobę na lato, pamiętaj o jakości tkanin. Naturalne tkaniny są bardziej przewiewne, co wpływa na ograniczenie pocenia. Podobnie jest z butami. Jeśli masz taką możliwość – noś sandały, najlepiej z naturalnego materiału.

Każda kobieta ma swoje sposoby na przetrwanie upałów w dobrym samopoczuciu i świetnym wyglądzie. Co dołożyłybyście do tego zestawienia? Macie swoje, wypróbowane sposoby na zachowanie świeżości podczas upałów?

Powiązane wpisy