Sprawdź, czy nie popełniasz podstawowych błędów w makijażu!

Makijaż to ważny element wizerunku wielu kobiet. Część świadomie z niego rezygnuje, jednak chyba większość z nas, stosuje makijaż przynajmniej od czasu do czasu. Drogerie oraz internet jest pełen produktów z zakresu kosmetyków kolorowych. Dziś można kupić naprawdę wszystko. Czy jednak potrafimy stosować makijaż tak, aby dodawał nam urody zamiast lat?

Potęga internetu

Dzięki internetowi możemy dziś dowiedzieć się więcej. Jeszcze kilka lat temu, kobiety stosując makijaż, polegały wyłącznie na swoim poczuciu estetyki. Lata osiemdziesiąte to moda na mocne, najczęściej niebieskie oko i perłową, różową szminkę – dziś symbol tandety i złego gustu. Na szczęście, internauci prowadzący blogi lub profile na youtube, potrafią dokładnie krok po kroku pokazać jak wykonać makijaż na różne okazje. Tutoriale sporządzane często przez profesjonalistów są inspiracją dla wielu kobiet, choć i tutaj nie możemy polegać wyłącznie na ich autorytecie. W końcu każda z nas jest inna i makijaż musi podkreślać nasze indywidualne zalety.

Reklama

Umiar to najlepsza droga!

Co za dużo, to niezdrowo – mówi stare powiedzenie. I ta maksyma dotyczy także makijażu. Oczywiście, bywają sytuacje, kiedy mocny makijaż jest wręcz pożądany np. impreza karnawałowa, jednak na co dzień, zdecydowanie lepiej powstrzymać się przed nakładaniem wielu warstw makijażu. Czego może być zbyt dużo?

  • Podkład – wiele zależy od rodzaju podkładu, jego konsystencji i koloru. Trudno o przesadę, kiedy produkt jest dobrze dobrany. Zawsze musi być nieco jaśniejszy niż odcień naszej cery. Ważna jest także konsystencja. Podkład powinien nawilżać, nie może wchodzić w zagłębienia i zmarszczki. Wybierając go, sugeruj się swoim typem cery.
  • Tusz – wiele z nas popełnia ten błąd. Zbyt dużo warstw tuszu, tworzy tzw. owadzie nóżki i zamiast dodawać im objętości – znacznie ją zmniejsza. Nakładaj jedną warstwę tuszu – to wystarczy aby przyciemnić rzęsy, które jednocześnie będą ładnie rozdzielone.
  • Kocia kreska – niestety, rzadko potrafimy wykonać ją dobrze. Często jest zbyt wysunięta w górę lub w dół – co może tworzyć efekt smutnych oczu. Jeśli już decydujesz się na wykonanie takiej kreski, postaraj się aby nie była zbyt długa i wyraźna – delikatnie rozetrzyj ją gąbką, wtedy efekt będzie bardziej naturalny.
  • Szminka – mocne kolory szminek to dobry sposób na podkreślenie swojej osobowości. Pamiętaj jednak, że ciemne odcienie zmniejszają usta i mogą sprawiać, że makijaż będzie wydawał się ciężki. Jeśli lubisz intensywne kolory – zwróć uwagę na jasne czerwienie i pomarańcze.
  • Róż i bronzer – główne grzechy to zbyt duża ilość produktu i złe jego roztarcie, co może dać komiczny efekt. Konturowanie, które jest obecnie bardzo modne, może spełnić woje zadanie wtedy, kiedy wykonane jest umiejętnie. W przeciwnym wypadku, na twarzy pojawiają się nieestetyczne łatki.

Proporcje w makijażu

tu znowu w grę wchodzi umiar. Jeśli stawiasz na mocne oko – zrezygnuj z mocnej szminki. Podobna zasada działa podczas dobierania garderoby – jeśli ubierasz bluzkę z głębokim dekoltem, nie przesadzaj ze zbyt krótką spódniczką. Te zasady zawsze pozwalają uniknąć przesady i groteski w wizerunku. Dzienne makijaż powinien być względnie naturalny. Zbyt dużo kosmetyków zwyczajnie może dodać nam lat. Dziś na szczęście, takich błędów makijażu popełniamy coraz mniej. Dostęp do dobrych preparatów i narzędzi (pędzli, gąbek) pozwala nam na dokładniejsze wykonanie makijażu. A błędy – no cóż! Jesteśmy ludźmi, lubimy eksperymentować i nie zawsze udaje się ich uniknąć.

Powiązane wpisy