7 najpopularniejszych mitów o liposukcji

Liposukcja jest Stanach Zjednoczonych jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Także w Polsce zdobywa coraz większe grono zwolenników. Jak z każdym modnym zabiegiem tak i z liposukcją wiążą się informacje, które śmiało funkcjonują w ogólnej świadomości, ale niewiele mają wspólnego z prawdą. Oto 7 najpopularniejszych mitów o liposukcji.

Mit 1 -liposukcja to sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów

To najpopularniejsza informacja, która tkwi w ogólnej świadomości, a która w zasadzie nie jest prawdziwa. Liposukcja jest sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej w tych miejscach ciała, w których uporczywie się odkłada, a ćwiczenia oraz dieta nie przynoszą oczekiwanych efektów. Najczęściej są to okolice brzucha, „boczki”, biodra i uda. Czasem również ramiona. Liposukcja zatem nie jest zamiennikiem diety i zdrowego stylu życia.

Reklama

Mit 2 – liposukcja jest sposobem na pozbycie się cellulitu

Podczas zabiegu liposukcji usuwany jest tłuszcz znajdujący się głęboko pod skórą. Cellulit to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa wraz ze zmianami włóknisto-obrzękowymi w tkance podskórnej. Liposukcja nie poprawi stanu skóry pod kątem likwidacji cellulitu. Aby się go pozbyć powinnaś wybrać inną drogę leczenia.

Mit 3 – otyli pacjenci są kandydatami do zabiegu liposukcji

Pacjenci ze znaczną nadwagą najczęściej w ogóle nie są kwalifikowani do zabiegu. Jak już wspomnieliśmy opisując mit numer jeden, liposukcja nie jest sposobem na utratę wagi. Otyli pacjenci muszą najpierw schudnąć, jeśli chcą poddać się zabiegowi. Najlepszymi kandydatami do liposukcji są pacjenci o normalnej budowie ciała, którzy mają problem z tkanką tłuszczową odkładającą się w konkretnym miejscu.

Mit 4 – jeśli tłuszcz zostanie odessany z jednego miejsca, powróci w inne

To miłe, że tak doceniasz inteligencję swojego tłuszczu, jednak to tak nie działa. Twoje genetyczne skłonności do gromadzenia tłuszczu w konkretnej części ciała się nie zmieniają. Wszyscy jesteśmy trochę inni i Ci ludzie, którym tkanka tłuszczowa lubi odkładać się na biodrach, nie będą nagle nabierać masy w ramionach.

Mit 5 – po liposukcji pozostaje zwiotczała skóra

Podczas konsultacji, chirurg plastyk ocenia jakość i stan skóry i najczęściej jest w stanie powiedzieć czy po operacji skóra się skurczy. Jeśli istnieje duże ryzyko, że skóra rzeczywiście będzie wisieć, chirurg proponuje dodatkowe rozwiązania. U kandydatów posiadających elastyczną skórę nie ma problemu z obkurczaniem się i już po kilku tygodniach skóra wygląda ładnie i jest naturalnie naciągnięta na odessanym obszarze ciała.

Mit 6 – liposukcja jest tylko dla kobiet

A dlaczego zabieg ten miałby być tylko dla kobiet? Czy mężczyźni nie mają problemów z odkładającą się tkanką tłuszczową w miejscach z których chcieliby się jej pozbyć? W USA jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów jakim poddają się mężczyźni. Męska część pacjentów najczęściej ma problem z tkanką tłuszczową w okolicach brzucha, „boczków” oraz klatki piersiowej.

Mit 7 – po zabiegu możesz wrócić natychmiast do codziennych czynności

Liposukcja jest zabiegiem przeprowadzanym najczęściej w pełnym znieczuleniu. Choć jest względnie bezpieczny, nadal jest operacją chirurgiczną. Poddanie się zabiegowi liposukcji wiąże się z czasem na rekonwalescencje. Pacjenci około 2 dni po zabiegu potrzebują przyjmowania środków przeciwbólowych, a przez kolejny tydzień należy odpoczywać. W ciągu 10 lub 14 dni powinieneś wrócić do codziennych zajęć. Czasem przez kolejne tygodnie może utrzymywać się delikatny obrzęk, który ustąpi po kilku miesiącach.

źródła

https://www.realself.com/guide/10-biggest-liposuction-myths-weight-gain-pain-recovery-and-more

https://www.buildmybod.com/blog/5-myths-liposuction/

Powiązane wpisy