Plastyka ramion i ud – co warto wiedzieć?

Plastyka ramion i ud – co warto wiedzieć?

Głównym źródłem kompleksów są obszary takie jak twarz, brzuch, uda czy pośladki, jednak nie tylko one. Uda oraz ramiona również mogą budzić pewne niezadowolenie. To nieprzypadkowe uczucie, ponieważ wiele osób boryka się z opornym tłuszczem właśnie w tym miejscu, który często jest trudny do zredukowania za pomocą tradycyjnych metod. U niektórych pacjentek skóra na ramionach może wykazywać wiotkość i obwisłość, co jest częstym efektem szybkiej utraty masy ciała. Co więcej, procesy starzenia się również mają wpływ na wygląd naszych ramion i ud, prowadząc do utraty naturalnej jędrności i elastyczności skóry. Plastyka ramion i uda pomoże Ci pozbyć się uciążliwych kompleksów!

Na czym polega plastyka ramion i ud?

Plastyka ramion to zabieg chirurgiczny, który przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. W trakcie tego zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry z obszaru ramion, dzięki czemu poprawia ich wygląd. Cięcia chirurgiczne wykonywane są zazwyczaj od wewnętrznej strony ramienia, co pozwala zminimalizować widoczność blizn. W niektórych przypadkach, w zależności od potrzeb, zabieg może być połączony z liposukcją, czyli usuwaniem nadmiaru tłuszczu. Innym podejściem do uzyskania efektu uniesienia ramion jest wykorzystanie tylko liposukcji, co pozwala uniknąć konieczności wykonywania cięć chirurgicznych. Czas trwania samej procedury plastyki ramion może wynosić od 1 do 3 godzin, w zależności od stopnia skomplikowania.

Reklama

Plastyka ud, znana również jako liposukcja ud lub lifting ud, to procedura chirurgiczna, która ma na celu poprawę wyglądu i proporcji ud poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz skóry. Zabieg ten przeprowadza się zazwyczaj w celu redukcji objętości ud, wygładzenia konturów i nadania bardziej estetycznego kształtu tej części ciała. Podczas zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w strategicznych miejscach na obszarze ud. Używa specjalnego urządzenia do odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru ud.

Plastyka ramion i ud – jakie są wskazania?

Plastyka ramion i ud jest zabiegiem dedykowanym osobom w różnym wieku. Jest dostosowany do specyficznych przyczyn prowadzących do zwisającej skóry. W związku z tym, mogą z niego skorzystać:

  1. Osoby dojrzałe, u których proces starzenia skóry spowodował utratę jędrności, a nadmiar tkanki tłuszczowej spowodował pojawienie się niewyraźnych „mięśni tramwajarza”, co daje mało estetyczny wygląd.
  2. Pacjenci, którzy zmagali się z nadwagą lub otyłością i osiągnęli szybką utratę wagi, co pozostawiło na skórze nadmiar w określonych obszarach ciała, takich jak ramiona lub uda.
  3. Osoby, które nie akceptują niesatysfakcjonującego wyglądu swoich ramion lub ud i pragną poprawić to, co jest źródłem ich kompleksów oraz obniżonej samooceny za pomocą tego zabiegu.

W każdym z tych przypadków plastyka ramion lub ud może stanowić efektywne rozwiązanie, które przyczynia się do polepszenia wyglądu ciała oraz poprawy pewności siebie. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, aby określić najodpowiedniejsze podejście w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta.

plastyka-ramion

Czy plastyka ramion i ud jest dla każdego?

Plastyka ramion i ud jest dedykowana jedynie osoby cieszące się dobrym zdrowiem i pozbawione poważnych chorób czy schorzeń. Przed przystąpieniem do tego zabiegu, lekarz zleca wykonanie niezbędnych badań, takich jak analiza krwi, EKG czy badanie rentgenowskie. Wykonuje się je w celu potwierdzenia stanu zdrowia pacjenta. Istnieje kilka warunków dyskwalifikujących z poddania się plastyce ramion, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz problemy z układem krążenia. Jeśli borykasz się z infekcjami skórnymi na obszarze ramion czy ud, zabieg będzie możliwy dopiero po pełnym ich wyleczeniu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed przystąpieniem do zabiegu, niezbędne będzie przeprowadzenie konsultacji medycznej. Warto zaznaczyć, że jeśli zażywasz leki przeciwkrzepliwe. Będziesz musiał w porozumieniu z lekarzem internistą zaniechać ich stosowania na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Jeżeli jesteś palaczem, ważne jest, aby zdecydować się na zakończenie tego nałogu co najmniej cztery tygodnie przed ustalonym terminem operacji plastycznej ramion lub ud. Działania te są istotne, ponieważ pomagają w minimalizowaniu ryzyka powikłań oraz zapewniają korzystne warunki do osiągnięcia pożądanych rezultatów. Pozytywny wkład w przygotowanie się do zabiegu jest kluczowy dla Twojego komfortu oraz skuteczności przeprowadzonej operacji.

Jakie efekty daje plastyka ramion i ud?

Dzięki wykonanemu zabiegowi liftingu ramion, z pewnością będziemy mogli pożegnać wszystkie nasze dotychczasowe kompleksy związane z wyglądem tej okolicy ciała. Efektem tego zabiegu będzie smuklejszy, lepiej wymodelowany oraz delikatnie uniesiony wygląd naszych ramion. Możesz zapomnieć o problemie obwisłej i mało jędrnej skóry. W przypadku, gdy odczuwamy, że nasze ramiona są nadmiernie pełne lub gromadzą zbyt wiele tkanki tłuszczowej. Istnieje także opcja połączenia plastyki ramion z liposukcją. To podejście pozwoli nam dodatkowo pozbyć się opornego tłuszczyku z tej części ciała, dając kompleksowy efekt rewitalizacji wyglądu ramion.

Wyniki zarówno liftingu ramion i ud, jak i liposukcji charakteryzują się trwałością. Oznacza to, że nie jest konieczne wielokrotne powtarzanie tych zabiegów. Dzięki usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, mięśnie stają się bardziej widoczne, co efektywnie przyczynia się do nadania sylwetce sportowego wyglądu. Poprawa ta wynika z eksponowania wcześniej ukrytych mięśni, co ma pozytywny wpływ na całokształt naszego wyglądu fizycznego.

Powiązane wpisy