Usta jak malowane, czyli kilka faktów o powiększaniu kwasem hialurnowym

Zabieg powiększania ust dla wielu kobiet, ale także mężczyzn stał się rutynowym zabiegiem porównywalnym do wizyty u kosmetyczki. Oglądając kolorowe magazyny lub relacje z czerwonych dywanów, możemy zaobserwować, że powiększone usta ma niemal każdy celebryta. Inną sprawą jest czy są one powiększone w sposób prawidłowy, estetyczny i pasujący do twarzy danej osoby i czy rzeczywiście efekty powiększenia dodają urody. Oto kilka faktów o powiększaniu ust z użyciem kwasu hialuronowego.

Obecne kanony piękna

Pełne i zmysłowe usta w dzisiejszym rozumieniu tego stwierdzenia, nie zawsze były obiektem pożądania. W historii świata jest całkiem sporo okresów, w których z obrazów spoglądały na nas kobiety o bardzo wąskich i bladych wargach. Dziś wąskie usta nie są symbolem atrakcyjności. Osoby, których twarz charakteryzuje się takimi właśnie wargami, często postrzegane są jako osoby stanowcze, smutne a nawet zawzięte. Osoby o pełnych ustach natomiast, podświadomie wysyłają nam sygnał, że mamy do czynienia z osoba otwartą, wesołą i uśmiechniętą.

Reklama

Powiększanie ust nie jest zabiegiem wyjątkowo inwazyjnym. Metod jest kilka, jednak najpopularniejszą jest wprowadzenie w usta kwasu hialuronowego, Efekt jest czasowy, trwa kilka miesięcy, jednak pacjentki cenią sobie przede wszystkim fakt, że zabieg nie wymaga kilkudniowego okresu rekonwalescencji, a co za tym idzie także absencji w pracy i rezygnacji z życia społecznego i towarzyskiego. Profesjonalnie wprowadzony kwas hialuronowy daje efekt pełniejszych i zmysłowych ust. Z aplikacja kwasu można także przesadzić, czego efektem najczęściej są nienaturalne, zbyt duże wargi przypominający „kaczy dziubek”.

Czego obawiają się pacjenci przez zabiegiem powiększania ust?

Zanim pacjentki i pacjenci trafią do specjalisty, często borykają się w wieloma wątpliwościami dotyczącymi samego zabiegu jak i efektów. Czytając opinie w internecie trzeba pamiętać, że wybór specjalisty jest najważniejszy. Doświadczony lekarz z pewnością zrobi wszystko, aby efekt był jak najbardziej korzystny, a przede wszystkim – naturalny. Czego zatem obawiają się najczęściej pacjenci przez zabiegiem powiększania ust?

Ryzyka związanego z zabiegiem

Każdy zabieg, nawet jeśli powszechnie nie jest uznany za zbyt inwazyjny, niesie za sobą pewne ryzyko powstania powikłań. W przypadku powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego, może być to infekcja, siniaki, utrzymujący się obrzęk lub reakcja alergiczna. Doświadczony lekarz poinformuje się o wszystkich zagrożeniach związanych z zabiegiem i warto być ich świadomym. Obrzęk lub delikatne zasinienie może utrzymywać się przez kilka dni po aplikacji, dlatego nie planuj zabiegu tuż przed ważną uroczystością lub wyjściem.

Jeśli raz poddam się zabiegowi, będą musiała go powtarzać już cały czas

To mit. Usta nie staną się węższe niż były przed zabiegiem. Wrócą do swojego pierwotnego kształtu i rozmiaru. Oczywiście, jeśli pacjentka chce utrzymać efekt, będzie musiała odwiedzać gabinet raz na kilka miesięcy, jednak jeśli z jakiegoś powodu będzie chciała zrezygnować z uzyskanych efektów, to po kilku miesiącach kwas zostanie wchłonięty przez organizm, a usta wrócą do dawnego wyglądu.

kilka faktów o powiększaniu

Co jeśli nie będę zadowolona z efektu?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, kwas hialuronowy wchłania się stopniowo i po kliku miesiącach najczęściej nie ma już po nim śladu. Jeśli jednak efekt jest wysoce niezadowalający lub doszło do reakcji alergicznej, istnieje możliwość poddania się zabiegowi hialuronidazy, czyli rozpuszczania kwasu. Wówczas efekty zabiegu zostaną trwale zniwelowane.

Zabieg powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego, może przynieść bardzo zadowalające rezultaty i poprawić nie tylko kształt ust, ale także wpłynąć na ogólny wygląd i proporcje twarzy. Jeśli trafisz do dobrego specjalisty, masz większe szanse na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów.

Powiązane wpisy