Tabletki na powiększenie biustu – hit czy kit?

Piękny i duży biust jest pragnieniem wielu kobiet. Chęć poprawy swojego wyglądu potrafi być tak silna, że chwytamy się różnych możliwości. Im szybciej wydaje nam się, że uzyskamy upragniony efekty, tym chętniej skorzystamy z odkrytej metody. W sieci aż roi się od specyfików, których producenci obiecują szybki wzrost biustu. Czy tabletki na powiększenie biustu naprawdę istnieją? 

Tabletki na powiększenie biustu – dla kogo?

Firmy produkujące tabletki na powiększenie biustu zachęcają klientki do zakupu swoich preparatów przede wszystkim ceną. Bez wątpienia w porównaniu z kosztami operacji plastycznej, opatrunków pooperacyjnych i specjalnej bielizny, cena tych specyfików jest niewątpliwie o wiele niższa. Przyjmowanie tabletek na powiększenie biustu wydaje się praktycznie bezbolesną metodą uzyskania większych piersi. Co więcej – producenci obiecują nie tylko większy biust, ale również jędrniejszy i bardziej kształtny. Czy to wszystko jest możliwe? Z pewnością wiele kobiet da się złapać na te wszystkie hasła reklamowe. Produkty oparte na naturalnych składnikach, szybki efekt, bezbolesne powiększenie biustu… Te specyfiki wydają się czynić cuda i praktycznie nie mieć wad. Jak się niestety okazuje, mogą więcej zaszkodzić, niż pomóc.

Reklama

Co zawierają tabletki na powiększenie biustu – składniki.

Dostępne tabletki na powiększenie biustu w większości obiecują, że w ich składzie obecne są fitoestrogeny. Za ich pomocą biust ma ulec powiększeniu i zaokrągleniu. Przeglądając składy dostępnych preparatów, można znaleźć w nich m.in.

  1. nasiona kozieradki,
  2. kminek,
  3. nasiona kopru włoskiego,
  4. ekstrakt z szyszek chmielu.

Należy pamiętać, że wszystkie preparaty należą do suplementów, a nie leków (jest to bardzo znacząca różnica). Ten fakt sprawia, że ich skład nie musi być szczegółowo podany, a cały przebieg badań nad preparatem również jest o wiele krótszy. 

Jak działają fitoestrogeny?

Fitoestrogeny to grupa ponad 300 biologicznie aktywnych substancji występujących w roślinach. W organizmie człowieka pełnią wiele różnych funkcji, wpływając na setki procesów o szerokim spektrum oddziaływania. Czym są fitoestrogeny, gdzie można je znaleźć i jak działają?

Okres okołomenopauzalny to niezwykle istotny czas pełen zmian w życiu kobiety. Oddziałuje na procesy fizjologiczne, anatomię i psychikę, często – niestety – pogarszając jakość życia i prowadząc do licznych dolegliwości. Nie można ignorować tego etapu, który trwa około jednej trzeciej życia każdej kobiety. Fitoestrogeny, choć pełnią także inne role, są najbardziej znane z łagodzenia objawów menopauzy w sposób delikatny, bezpieczny i skuteczny. Fitoestrogeny to organiczne związki pochodzące z roślin. Choć ich struktura jest niesteroidowa, wykazują one podobieństwo strukturalne do 17-β-estradiolu, naturalnego estrogenu produkowanego przez jajniki. Dzięki temu mają działanie podobne do estrogenów, lecz znacznie słabsze.

Z powodu strukturalnego podobieństwa do estrogenów, fitoestrogeny mogą wiązać się z ich receptorami. Zidentyfikowano dwa typy receptorów estrogenowych: α i β, które występują w różnych tkankach i pełnią różne funkcje biologiczne. Receptory α znajdują się głównie w endometrium macicy i zrębie jajników, natomiast receptory β są obecne w mózgu, kościach, naczyniach krwionośnych, jelitach i płucach. W jednej komórce można znaleźć nawet do 5000 receptorów, co podkreśla ogromne znaczenie estrogenów i ich szerokie spektrum działania w organizmie.

Fitoestrogeny, wiążąc się z receptorami estrogenowymi, mogą wywoływać odpowiedź estrogenową lub, przeciwnie, efekt antyestrogenowy – zależy to od konfiguracji z receptorami. Takie związki, które wykazują właściwości estrogenowe lub antyestrogenowe (w zależności od typu tkanki docelowej lub stężenia związku), nazywane są selektywnymi modulatorami receptorów estrogenowych (SERM, ang. selective estrogen receptor modulators).

Czy warto stosować tabletki na powiększenie biustu?

Chociaż u kobiet zdrowych preparaty te mogą być dobrze tolerowane, nie oznacza to, że uzyskamy zamierzony efekt. Preparaty ziołowe również powinny być przyjmowane po konsultacji z lekarzem, a zakup tabletek z nieznanego źródła może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Co więcej – chociaż fitoestrogeny faktycznie mogą wpływać na powiększenie biustu, nie jest to trwały efekt. Pacjentka musiałaby powtarzać kurację, co prowadziłoby do kolejnych wahań poziomu estrogenów w organizmie. Decydując się na powiększenie biustu za pomocą implantów, jesteśmy pod stałą kontrolą lekarza chirurgii plastycznej. Dobranie właściwej wielkości implantu pozwoli na powiększenie biustu do wymarzonego rozmiaru. Decyzja o operacji plastycznej biustu to gwarancja bezpieczeństwa, ale i skuteczności! 

Chirurgia plastyczna a powiększanie biustu

Istnieje wiele metod na osiągnięcie pięknego biustu, w tym stosowanie tabletek i suplementów diety, które obiecują poprawę kształtu i jędrności piersi. Niemniej jednak, niepodważalnie najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie wymarzonego biustu jest chirurgia plastyczna. Zabiegi takie jak powiększanie piersi implantami, mastopeksja (lifting piersi) czy redukcja piersi, pozwalają na precyzyjne i trwałe modelowanie biustu zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami pacjentki. Chirurgia plastyczna gwarantuje nie tylko znaczące i widoczne efekty, ale również możliwość dostosowania rezultatów do unikalnych potrzeb każdej kobiety, co czyni ją niezrównaną metodą w dążeniu do idealnego wyglądu biustu.

Powiązane wpisy