Mity o powiększaniu piersi

Powiększanie piersi, choć ma już dość długą historię, owiane jest całą masą różnego rodzaju mitów. Jest to po części związane z częstą stygmatyzacją zabiegów medycyny estetycznej. Niemały wpływ na powstawanie szkodliwych mitów dotyczących ma prasa kolorowa, która w pogoni za sensacją nierzadko zapomina o poszukiwaniu prawdy. Sprawdźmy więc jakie są mity o powiększaniu piersi.

Mit 1 – piersi powiększają tylko celebrytki

Wielu z nas kojarzy powiększanie piersi tylko z celebrytkami bądź bardzo zamożnymi kobietami z Kalifornii. Tak jednak nie jest. Zabieg powiększania piersi stał się w ostatnich latach znacznie dostępniejszy dla każdej z nas. Jest to zabieg stosunkowo bezpieczny oraz możliwy do sfinansowania. Na całym świecie wykonano już prawdopodobnie nawet kilka milionów takich zabiegów. Powiększenie piersi nie jest więc fanaberią sławnych i bogatych, a zabiegiem, który poprawia jakość życia kobiet, które uważają swój biust za zbyt mały

Reklama

Mit 2 – powiększone piersi wyglądają sztucznie

Każdy z nas spotkał się z wypowiedziami, jakoby powiększone piersi wyglądały sztucznie i jak u lalki. Zazwyczaj pochodzą one od osób, które widziały efekt takich zabiegów w latach 90, kiedy to popularne były bardzo duże piersi. Obecnie preferuje się bardziej naturalne kształty, a nowoczesne implanty sprawiają, że piersi powiększone niczym nie różnią się od tych niepowiększonych.

Mit 3 – powiększenie piersi wiąże się z dużą, szpecącą blizną

Dość często spotyka się opinię, jakoby zabieg powiększenia piersi był związany z blizną na ciele.  Obecnie wykonuje się znacznie mniejsze cięcia. Ponadto nowoczesne maści pomagają ranie goić się skuteczniej, przez co ewentualna blizna pooperacyjna jest znacznie mniejsza. Dostępne są również coraz lepsze metody usuwania blizn, które sprawiają, że po powiększeniu piersi nie ma śladu.

mity o powiększaniu piersi 1

Mit 4 – po powiększeniu piersi nie można karmić piersią

Jest to jeden z mitów, który zniechęca wiele kobiet, które planują mieć potomstwo. Na szczęście jest on zupełnie nieprawdziwy. Powiększenie piersi nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią, a mleko matki pozostaje tak samo wartościowe.

Mit 5 – tylko młode kobiety mogą powiększyć piersi

Choć to zazwyczaj młode kobiety decydują się na powiększenie piersi, to nie ma górnej granicy wieku dla tego zabiegu. Głównym ograniczeniem do wykonania powiększenia piersi jest sytuacja, w której wprowadzenie w stan znieczulenia ogólnego wiązałoby się z dużym ryzykiem dla pacjentki.

Mit 6 – implanty są niebezpieczne i wybuchają w samolocie

Mit ten jest zupełnie nieprawdziwy. Implanty są bezpieczne, a ich posiadaczka może latać samolotem. Nie będą one również “piszczały” na bramkach, a policja nie będzie nas podejrzewać o przemycanie nielegalnych substancji. 

mity o powiększaniu piersi

Mit 7 – implanty sprawią, że nie będę czuła piersi

Choć niektóre kobiety doświadczają przejściowe osłabienie czucia dotyku na piersiach, to zazwyczaj mija ono po kilku dniach. Osłabienie czucia dotyku związane jest często z obrzękiem i lokalnym stanem zapalnym, który to ustępuje wraz z procesem gojenia się rany.

Pamiętaj o kontrolach

Jak widać, mity o powiększaniu piersi są bardzo różnorodne. Procedura powiększenia piersi, pomimo faktu, że jest bezpieczna, pozostaje dalej dość skomplikowana. Należy pamiętać o konsultacji z lekarzem w sprawie doboru jak najlepszego implantu i regularnych wizytach zarówno przed jak i po zabiegu. Pomoże to wyłapać na wczesnym stadium wszystkie możliwe niepożądane skutki zabiegu.

Powiązane wpisy