Operacja piersi – 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć

Niełatwo jest znaleźć kobietę, która byłaby w pełni zadowolona ze swojego biustu. Nieodpowiednie piersi to jeden z najczęstszych kompleksów wszystkich kobiet na świecie, w szczególności Polek. Statystycznie 9 na 10 Polek jest niezadowolonych z wyglądu swojego biustu. Operacja piersi to dla wielu z pań klucz do dobrego samopoczucia i zmiany jakości życia na lepsze. Zanim jednak zdecydujemy się na operację, warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że będzie bezpieczna.

  1. Konieczna konsultacja

Operacja piersi nie może odbyć się bez odpowiedniej konsultacji z lekarzem chirurgiem, który nie tylko dobierze właściwie implanty, ale również spojrzy na nasze ciało całościowo. Dzięki temu będzie w stanie podjąć rzetelną decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Dodatkowo warto mieć świadomość, że każda z nas posiada inną budowę anatomiczną, dlatego też nie każdy biust po operacji piersi będzie wyglądał tak samo. Implanty dobierane są ze względu na sylwetkę, a także indywidualne preferencje, jednak efekt końcowy w dużej mierze zależny jest od tego, jaką mamy budowę.

Reklama
  1. Operacja piersi: zabieg jednego dnia

Choć może się wydawać, że powiększanie biustu jest skomplikowane i wymaga co najmniej kilkudniowego pobytu w klinice, okazuje się, że to nieprawda. Sama operacja trwa około dwóch godzin, a pacjentka nie musi przebywać pod opieką personelu medycznego dłużej niż dobę. Po wykonanym zabiegu konieczne jest jeszcze kilka wizyt u lekarza. Kontroluje on proces gojenia się i zdejmuje szwy pooperacyjne.

  1. Wybór implantów

W celu powiększenia piersi chirurg plastyczny umieszcza pod mięśniem piersiowym większym specjalną wkładkę z implantu solnego lub silikonowego. Chirurg stosuje takie nacięcia i szycie, żeby blizny były niemalże niewidoczne, a ostateczny efekt bardzo naturalny. Przed operacją piersi lekarz ustala z pacjentką pożądany wygląd biustu. Stara się doradzić, jaki kształt byłby dla niej najlepszy, aby piersi nie wyglądały sztucznie.

  1. Specjalny biustonosz po operacji piersi

Po zabiegu powiększania piersi pacjentka powinna nosić specjalny stanik, który ma nadać biustowi właściwy kształt. Biustonosz powinien być zdejmowany tylko do mycia się – należy go nosić zarówno w dzień, jak i w nocy.

  1. Operacja piersi – ostateczny efekt po trzech miesiącach

Po operacji piersi na końcowy efekt ich wyglądu należy poczekać około trzech miesięcy. Zaraz po zabiegu potrzebują one czasu, aby nabrać właściwego kształtu. Do tego czasu z piersi schodzi obrzęk oraz stają się bardziej delikatne.

Powiązane wpisy