Implanty a karmienie piersią – co powinnaś wiedzieć?

Piersi, oprócz tego, że są wizualnym atrybutem kobiecości, przede wszystkim spełniają ważną funkcję w karmieniu potomstwa. Przez lata, wokół związku implantów i karmienia piersią, narosło wiele mitów. Oto kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć, jeśli zamierzasz być matką, a jednocześnie marzysz o operacji powiększenia piersi.

Czy powinnam się zdecydować na operację, jeśli wkrótce zamierzam zostać matką?

Jeśli aktywnie próbujesz zajść w ciąże lub planujesz ja w najbliższym czasie, zastanów się nie odłożyć na później. Trzeba pamiętać, że podczas ciąży piersi się zmieniają, niezależnie od tego czy jest w nich implant czy też nie. Pod wpływem naturalnego powiększania, skóra się rozciąga i ostatecznie po karmieniu, piersi wracają do swojego rozmiaru. Powiększenie piersi przed planowaną ciążą może spowodować, że efekt estetyczny nie będzie tak dobry jak bezpośrednio po operacji i konieczna będzie kolejna operacja. Na wygląd piersi po ciąży ma wpływ genetyka oraz pielęgnacja skóry – niezależnie od tego czy kobieta zdecydowała się na implanty czy też nie.

Reklama

Czy implanty uniemożliwiają karmienie piersią?

Jeśli rozważasz jeszcze zostanie matka, poinformuj o tym chirurga plastyka przed operacją. Odpowiednia lokalizacja implantu nie wpływa na zdolność do karmienia piersią.

Czy implanty mogą wpływać na laktację?

Na zdolności laktacyjne ma wpływ wiele czynników biologicznych i środowiskowych. Dziś wiemy już, że odpowiednie techniki chirurgiczne oraz stosowanie się do zaleceń lekarskich po włożeniu implantów, zwykle pozwalają na skuteczne karmienie piersią po ciąży. Współczesna medycyna zminimalizowała, jednak nie wykluczyła całkowicie ryzyka problemów laktacyjnych po ciąży.

Czy implanty mają wpływ na jakość pokarmu?

Już badaniach przeprowadzonych w 1999 roku, opublikowane w „Annals of Plastic Surgery” stwierdzono, że kobiety, które miały implanty silikonowe, miały większe stężenie silikonu we krwi niż te kobiety, które nie zdecydowały się na operację. Różnica była jednak bardzo nieznaczna i nie miała wpływu na jakość pokarmu. Naukowcy stwierdzili także, że w mleku matki, która ma implanty nie ma większej ilości silikonu niż u pozostałych kobiet Przez ostatnie kilkanaście lat, znacznie ulepszono zarówno implanty jak i techniki operacyjne. Silikon stosowany do produkcji implantów ma odpowiednią strukturę, która zapobiega wyciekowi silikonu nawet wówczas, kiedy dochodzi do mechanicznego uszkodzenia.

Kobiety coraz później decydują się na posiadanie potomstwa. Jednocześnie chcą dobrze wyglądać także zanim zdecydują się na macierzyństwo. Kobiety, które pragną większych piersi mogą dziś bez ryzyka karmić w późniejszym czasie naturalnie. Pewne rzeczy warto jednak zaplanować. Lepiej poczekać z implantami, jeśli planujesz dziecko w najbliższym czasie. Wtedy już po okresie karmienia możesz spokojnie zdecydować się na operację bez ryzyka, że wygląd piersi po karmieniu znów nie będzie Cię satysfakcjonował. Podczas konsultacji lekarskiej należy zaznaczyć chirurgowi, że planujesz mieć dzieci. Wtedy implant zostanie umiejscowiony w taki sposób, że w żaden sposób nie będzie to przeszkadzało w karmieniu potomstwa. W każdym przypadku, decyzja o powiększeniu piersi powinna być przemyślana i poprzedzona konsultacją lekarską. Pacjentka musi być świadoma wszelkiego ryzyka, a jej oczekiwania skonfrontowane z rzeczywistością. Wszystkie panie zainteresowane chirurgicznym powiększeniem piersi zapraszamy na konsultację lekarską. W czasie wizyty prosimy o zadawanie pytań, które pomogą w podjęciu decyzji o operacji.

źródłoL
https://www.zwivel.com

Powiązane wpisy