Kilka słów o biustonoszach po operacji powiększenia piersi…

Operacja powiększenia piersi to najczęściej ważne wydarzenia dla każdej kobiety, która taką decyzje podejmuje. Z jednej strony towarzyszą nam obawy, z drugiej jeszcze przed operacją myślimy o tym, jak zmienimy garderobę oraz bieliznę. To ważny aspekt, jednak zanim rzucisz się w wir zakupów, pamiętaj o kilku istotnych aspektach. Co warto wiedzieć  o biustonoszach po operacji powiększenia piersi?

Na początek…o biustonoszach po operacji powiększenia piersi

Przez jakiś czas po operacji, niezbędne będzie noszenie specjalnego biustonosza kompresyjnego przez całą dobę, co jest konieczne dla prawidłowego ułożenia się piersi i chroni je przed urazami wynikających z poruszania się oraz pomaga w zniwelowaniu obrzęku. Jest to biustonosz, który na potrzeby tego artykułu, możemy nazwać uzdrawiającym. Czas jego noszenia zależny jest od oceny chirurga. Nie porzucaj tej części pooperacyjnej odzieży wówczas, gdy chirurg jeszcze zaleca jej noszenie. Pamiętaj, że ostateczne wyniki i tak możesz ocenić dopiero po roku, dlatego warto ściśle stosować się do wskazań, aby potem cieszyć się doskonałymi rezultatami. Możesz zaopatrzyć się w kilka sztuk takiej bielizny i nosić ją jeszcze przez jakiś czas. Jest wygodna, a wciąż będzie działała uzdrawiająco. Dzięki niej szybciej pozbędziesz się obrzęku, który w delikatnej formie, może utrzymywać się nawet kilka miesięcy. Kobiety często po rezygnacji z biustonosza kompresyjnego, decydują się na noszenie biustonoszów sportowych lub modeli, które są bardziej pełne i podtrzymujące. Zwracaj uwagę na komfort noszenia nowej bielizny. Zakładaj ją starannie i nie doprowadzaj do tego, aby Cię uciskała lub sprawiała ból. Nie dopuszczaj także do tego, aby biustonosz znajdował się ponad obwodem piersi. To bardzo istotne z punktu widzenia Twojego bezpieczeństwa i ostatecznych efektów.

Reklama

Zwróć się do profesjonalisty

Po upływie około 6-8 miesięcy, czasem roku, możesz zabrać się do kompletowania bielizny o jakiej zawsze marzyłaś. Początkowo możesz mieć z tym problem, bo Twoje piersi znacząco zmieniły rozmiar, a sylwetka nabrała nowych kształtów. Zanim zaczniesz robić zakupy na własną rękę, zwróć się o pomoc do profesjonalnej brafitterki, która nie tylko pomoże Ci w doborze rozmiaru, ale także znajdzie model, który pięknie podkreśli nowe kształty. Otwórz swoją głowę i przymierzaj modele, które kiedyś niekoniecznie Ci się podobały, a po operacji mogą wyglądać doskonale.

Nie rób zakupów w sieci

Dopóki nie znajdziesz ulubionej marki, rozmiaru i typu biustonosza – lepiej unikać zakupów w sieci. Biustonosz zawsze lepiej przymierzyć przed zakupem. Po czasie, możesz powrócić do zamawiania przez internet, choć z dużym prawdopodobieństwem, zostaniesz przy opcji zakupów tradycyjnych.

Wstrzymaj się z zakupem kosztownej bielizny

Przez rok po operacji, nie wydawaj pieniędzy na kosztowną bieliznę, o której zawsze marzyłaś. Poczekaj, aż Twoje piersi nabiorą ostatecznego kształtu i dopiero wtedy pozwól sobie na luksus. W przeciwnym wypadku może się okazać, że wyrzucisz pieniądze w błoto, bo kilku miesiącach może okazać się, że biustonosz nie leży tak jak powinien.

Operacja piersi wiąże się z kilkumiesięcznym oczekiwaniem na rezultaty. Im poważniej podejdziesz do wskazań chirurga plastyka, tym lepszymi efektami będziesz cieszyć się później. Pamiętaj, że na wszystko przyjdzie czas. Skoro ostatnie lata żyłaś z mniejszym rozmiarem piersi i bez bielizny o jakiej marzyłaś, to kilka dodatkowych miesięcy oczekiwania nie powinno być problemem. Podjedź do kupna nowej bielizny jak do wyjazdu na wakacje: oczekiwanie zawsze pobudza apetyt i sprawia, że zdobyty cel smakuje jeszcze lepiej.

Powiązane wpisy