Wady poddania się operacji plastycznej poza granicami swojego kraju

Turystyka medyczna to prężnie rozwijająca się branża na całym świecie. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej są coraz popularniejsze, a ceny w ogromnym stopniu uzależnione są od kraju. Do Polski chętnie przybywają pacjenci z Europy Zachodniej, a Polacy chętnie wyjeżdżają na operację do Czech lub Słowacji. Pacjenci ze Stanów Zjednoczonych niejednokrotnie decydują się na operacje w krajach azjatyckich, takich jak Malezja, a wiele osób z całego świata nie ma problemu z poddaniem się operacji w Indiach lub krajach Ameryki Południowej. W związku z coraz większym bezpieczeństwem operacji plastycznych, sporo osób nie ma obaw przed wyjazdem do obcego kraju w celu poddania się zabiegowi poprawiającemu wygląd. O czym jednak warto pamiętać i jakie są wady poddania się operacji plastycznej poza granicami swojego kraju?

Ryzyko w razie konieczności poprawki

Choć operacje plastyczne są względnie bezpieczne, to zawsze istnieje ryzyko powstania niepożądanych powikłań lub konieczności kolejnej wykonania operacji. Poddając się operacji we własnym kraju, masz możliwość skontaktowania się z chirurgiem i poddania się kontroli. Decydując się na operację w obcym kraju, zwłaszcza dalekim (niektórzy pacjenci łączą dalekie podróże z poddaniem się operacji), uniemożliwiasz sobie kontakt bezpośredni z lekarzem, który operację przeprowadzał. Kontrola u specjalisty w swoim kraju jest wtedy najlepszym rozwiązaniem, jednak musimy pamiętać, że brak dokumentacji medycznej może stanowić spore wyzwanie dla specjalisty na miejscu. Problemem może okazać się także bariera językowa. Nawet jeśli biegle posługujesz się językiem angielskim, to terminologia medyczna zawsze wiąże się z pewną specyfiką.

Reklama

Ryzyko związane z podróżą

Proces powrotu do pełnego zdrowia po operacji plastycznej trwa najczęściej kilka tygodni. Rzadko możemy pozwolić sobie na luksus pozostania w obcym kraju aż tak długo. Stres związany z długa podróżą może zwiększyć ryzyko powstania infekcji, krwiaków czy zakrzepów. Pamiętaj o tym, że przez jakiś czas po operacji nie powinieneś wykonywać obciążających organizm czynności,takich jak intensywny wysiłek czy podnoszenie ciężkich przedmiotów. Twoje ciało potrzebuje czasu, aby się zregenerować. Zastanów się zatem, czy poradzisz sobie z podróży po operacji i czy nie będzie ona dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem. Pacjent dochodzący do zdrowia w bezpiecznym dla siebie środowisku, ma znacznie większy komfort. Weź ten aspekt pod uwagę planując podróż do dalekiego kraju.

operacja za granicą

Jakość opieki

Zanim zdecydujesz się na wybór określonego kraju, w którym chcesz poddać się operacji plastycznej, dowiedz się o jakość usług oraz przepisy regulujące opiekę medyczną. Pamiętajmy o tym, ze w krajach w których poddawanie się operacji plastycznej jest bardzo popularne, mogą występować odchylenia od przyjętych reguł w kraju z którego pochodzisz. Zweryfikowanie doświadczenia oraz kwalifikacji chirurga plastyka spoza własnego kraju może być znacznie trudniejsze niż Ci się wydaje.

Turystyka medyczna z pewnością będzie się rozwijała w najbliższych latach. Generalnie, jest to pozytywne zjawisko, jednak planując wyjazd do innego kraju w celu poddania się operacji, należy gruntownie zaplanować i zastosować szereg wszelkich możliwych zabezpieczeń. Pamiętajmy o tym, że chodzi o nasze zdrowie i czasem może okazać się, że oszczędność związana z wyjazdem do innego kraju będzie wiązała się finalnie z poniesieniem znacznie wyższych kosztów.

Powiązane wpisy