Operacje plastyczne po pięćdziesiątce. Co jest najbardziej popularne?

Chęć podobania się i dobrego wyglądania nie jest zależna od wieku. Mamy różne wyobrażenia na temat tego, kiedy już „można” poddać się operacji plastycznej. Jest to oczywiście mylne, ponieważ zabiegom poprawiającym wygląd ciała, poddają się dorośli ludzie w różnym wieku. Pięćdziesiąt plus, to nie jest grupa wiekowa, która jest najbardziej zainteresowana inwazyjnym poprawianiem wyglądu, choć wedle statystyk jest to 30% ogółu. Rodzaj operacji plastycznych po pięćdziesiątce, wcale nie jest znacząco różnych od tych, którym poddają się trzydziestolatki. Operacje plastyczne po pięćdziesiątce – które z nich są najbardziej popularne?

Lifting twarzy

To jedna z niewielu operacji, która jest najbardziej popularna właśnie w grupie pięćdziesiąt plus. Zabiegowi liftingu twarzy chętnie poddają się kobiety i mężczyźni, choć tych pierwszych jest znacznie więcej. Upływający czas powoduje, że skóra jest wiotka, a zmarszczki głębokie znacznie bardziej widoczne. U dwudziestolatków czy trzydziestolatków, bardzo rzadko zachodzi potrzeba przeprowadzenia zabiegu liftingu twarzy. W tym wieku częściej stosuje się mniej inwazyjne zabiegu z zakresu medycyny estetycznej lub mini lifting, który ewentualnie poprawia wygląd samych policzków lub tylko czoła.

Reklama

Plastyka powiek

Operacje powiek przeprowadza się w różnym wieku. Skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na starzenie się, dlatego często pacjenci widzą potrzebę uporania się z problemem już wcześniej. Po pięćdziesiątym roku życia problem znacznie się pogłębia. Skóra jest mocniej pomarszczona i zaczyna opadać, tworząc nieestetyczne worki oraz „zamykając” oczy. Korekcja powiek to zabieg, który przynosi bardzo dobre efekty odmładzające nie tylko dla okolic oczu, ale dla całej twarzy, która wydaje się młodsza i bardziej wypoczęta.

Operacje piersi

Spośród wszystkich rodzajów operacji piersi najbardziej popularne po pięćdziesiątce jest lifting oraz lifting z powiększeniem. Wygląd piersi w dużej mierze zależy od genów, ale także wahań wagi, karmienia piersią oraz rozmiaru. Choć oczywistym jest, że żadna Pani nie chodzi z nagim biustem po ulicy, to operacja pozwala na znaczną poprawę pewności siebie oraz poprawę proporcji ciała i uzyskanie tym samym młodszej, bardziej sprężystej sylwetki.

operacje dla pięćdziesięciolatków

Plastyka brzucha

Brzuch jest najbardziej problematyczną części a ciała niemal w każdym wieku. Trzeba naprawdę dużo się napracować, aby uzyskać płaski brzuch, nie poddający się wahaniom hormonalnym przed menstruacją lub większemu obiadowi. Co ciekawe, jest to także jedyna część ciała, która jest równie problematyczna u obu płci. U kobiet dodatkowym wydarzeniem wpływającym na wygląd brzucha są ciąże. U części Pań, skóra jest wiotka i od razu po ciąży nie chce się wystarczająco obkurczyć. Te kobiety, które nie zdecydowały się na zabieg wcześniej, niekoniecznie akceptują swój problem przez całe życie. Przychodzi moment, w którym chcą pozwolić sobie na zabieg i chętnie to robią. Mężczyźni także w tym wieku dość często decydują się na plastykę brzucha, zwłaszcza wówczas, gdy skóra po intensywnym odchudzaniu nie wygląda na jędrną.

Lifting szyi

Skóra na szyi, podobnie jak wokół oczu starzeje się najszybciej. Jest cienka i jest w niej znacznie mniej gruczołów łojowych. Dodatkowym obciążeniem mogą być wahania wagi. Pomimo dobrego wyglądu twarzy, skóra na szyi może tworzyć tzw. efekt indyka, czyli zwisających płatów skóry, dodających lat każdemu. Kobiety po pięćdziesiątce, chętnie odmładzają się stosując sam lifting szyi lub łącząc go z innymi zabiegami.

Powiązane wpisy