Trendy na rok 2020 w chirurgii plastycznej

Nowy Rok z pewnością przyniesie wiele zmian w postrzeganiu kobiecego ciała, a co za tym idzie, również w zabiegach medycyny estetycznej. Trendy 2020 skupią się w główniej mierze na propagowaniu naturalności i zabiegów upiększających. Wygląda na to, że w 2020 roku popularność zabiegów inwazyjnych całego ciała zdecydowanie spadnie. Przedstawiamy zatem, które zabiegi operacji plastycznych będę na topie w 2020 roku.

Trendy 2020 – podejście holistyczne

Chirurgia plastyczna w nowym roku będzie musiała wyjść naprzeciw coraz bardziej świadomym i wyedukowanym pacjentom, którzy nie stawiają już tylko na poprawę pojedynczych mankamentów na ciele. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że „nowe usta” czy kolejna plastyka piersi niewiele zmieni w ich wyglądzie, jeśli sama skóra będzie w złej kondycji. Dlatego też razem z korekcjami estetycznymi trendy 2020 zakładają również działania regenerujące i rewitalizujące. Takie podejście powinno iść również w parze ze zmianą stylu życia i poprawą jakości naszego zdrowia. Lekarze będą zatem namawiać do zdrowej diety, ćwiczeń i odpowiedniej suplementacji.

Reklama

Botoks tam, gdzie go jeszcze nie było

Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej już od pewnego czasu cieszą się dynamicznym wzrostem popularności. Stają się nie tylko metodą na wygładzenie pojedynczych zmarszczek, ale pacjenci często upatrują w nich możliwość na ogólną zmianę swojego wyglądu. Dlatego też trendy 2020 pokażą, że zabiegi z zastosowaniem botoksu nie są i nie powinny być straszne dla pacjentek. Toksyna botulinowa będzie zatem stosowana nie tylko na twarz, ale również po to, by poprawić gęstość włosów czy wygładzić zmiany w innych częściach ciała.

Kwasy zawsze na topie

Wszelkie procedury z zastosowaniem kwasów zaczną zdobywać coraz większą popularność wśród pacjentek. Nic dziwnego, oferowane w przystępnej cenie wpływają doskonale na poprawę wyglądu i jakości naszej skóry. Nowoczesne peelingi posiadają nie tylko właściwości złuszczające, ale również redukują drobne niedoskonałości czy wspomagają głębokie nawilżenie skóry. W trendach 2020 będziemy się na nie decydować również ze względu na możliwości przebudowy kolagenu oraz poprawę napięcia. Takie efekty sprawią, że nasz wygląd pozwoli na pozbycie się kilku, a może nawet kilkunastu lat.

Męskie trendy 2020 w chirurgii plastycznej

Tak, rok 2020 to czas na męskie operacje plastyczne. Przewiduje się, że coraz więcej panów zawita do gabinetów medycyny estetycznej w celu poprawy swojego wyglądu i jakości życia. Będą korzystać z zabiegów odmładzających, jak również takich, które pozwolą im na podkreślenie męskich rysów twarzy. W modzie zacznie być modelowanie dolnej partii twarzy i żuchwy za pomocą wypełniaczy.

Powiązane wpisy