Hip dips – pozbyć się czy pokochać?

Media społecznościowe i trend bycia „fit” rozpowszechniły wiele określeń na niechciane lub chciane elementy naszego ciała. Jednym z nich jest hip dips – przez jednych pożądany, przez innych wręcz przeciwnie. Czym są hip dips i co powinniśmy z nim zrobić – pozbyć się czy pokochać?

Hip dips – o co właściwie chodzi?

Określenie hip dips, spopularyzowane przez fit internautki, określa po prostu odznaczające się wcięcie w biodrach. Inną używaną nazwą na ten kształt bioder jest violin hips – nawiązanie do sylwetki przypominającej kształtem skrzypce. Taki wygląd ciała jest zasługą przede wszystkim wzmożonych ćwiczeń na dolne partie ciała. Rozbudowując mięśnie swoich ud, możemy spotkać się właśnie z efektem zarysowanych wcięć w biodrach. To charakterystyczne wcięcie na linii bioder często zarysowuje się u kobiet ćwiczących jogę lub wykorzystujących obciążenia do swoich treningów. Różne formy tańca także przyczyniają się do kształtowania hip dips.

Reklama
hip dips wcięcia w biodrach dlaczego je mam

Treningi czy anatomia?

Okazuje się, że hip dips nie występują tylko u osób rzeźbiących swoje ciało treningami. Wiele kobiet posiada wcięcie w biodrach, bo taka jest ich budowa anatomiczna. To jak wyglądają nasze kości biodrowe oraz udowe, a także sposób, w jaki układają się w stawie biodrowym, sprawia, że u niektórych kobiet może zarysowywać się charakterystyczne wcięcie. Ten kształt bioder może być bardziej lub mniej widoczny, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej w tej okolicy. Nie bez znaczenia są także rozbudowane mięśnie ud i pośladków – ich obecność może podkreślać lub maskować nasze wcięcia w biodrach. 

jak się pozbyć hip dips

Mam hip dips i co dalej…

Posiadanie wcięcia w biodrach nie powinno być traktowane jako zmora, chociaż media przez pewien czas właśnie w ten sposób określały ten wygląd bioder. Regularne treningi i rzeźbienie swojej sylwetki pozwalają utrzymać zdrowy i wysportowany wygląd – a w tym nie ma przecież powodów do wstydu! Uwypuklające się biodra i zarysowane wcięcie tylko podkreślają kobiece kształty. Warto pamiętać, że niektóre kobiety uzyskają taki wygląd ciała bez żadnego wysiłku. Wcięcia w biodrach często wynikają z budowy anatomicznej i małą ilością tkanki tłuszczowej. Szerokie i uwypuklone kości biodrowe, ułożone wysoko ponad stawem biodrowym, mogą tworzyć to, pożądane przez wiele kobiet, zjawisko hip dips. Jest to naturalny wygląd sylwetki, którego powodem jest kształt naszej miednicy.

Jeśli definitywnie nie podoba Ci się taki wygląd bioder – możesz zainteresować się ćwiczeniami, które rozbudują mięśnie pośladkowe i zaokrąglą biodra. Jest to jednak czasochłonny proces i nie u każdego daje zadowalające efekty. Niektóre ćwiczenia jeszcze bardziej podkreślą wcięcie na linii bioder. Chirurgia plastyczna daje możliwość wymodelowania swojego ciała własnym tłuszczem, w celu zamaskowania wklęśnięcia. Zabieg ten nazywamy lipotransferem. Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej czyni go bezpiecznym dla naszego organizmu, zmniejszając ryzyko odrzucenia przeszczepianej tkanki. Za pomocą lipotransferu nie tylko ukryjemy hip dips, ale także wymodelujemy kształt bioder do pożądanego przez nas kształtu.

Powiązane wpisy