Czy ginekologia estetyczna jest wciąż tematem tabu?

Ginekologia estetyczna pozwala rozwiązać kobiece problemy z zakresu życia seksualnego. Poprawia przy tym komfort podczas stosunku, a także zwiększa radość z doznań seksualnych. Choć coraz więcej pań decyduje się na tego typu zabiegi, to jednak wciąż ta dziedzina medycyna budzi wstyd oraz stanowi temat tabu. Dzieje się tak z pewnością ze względu na brak świadomości społecznej odnośnie motywacji, jakie towarzyszą pacjentką decydującym się na zabieg tego typu. Ginekologia estetyczna jako temat tabu pojawia się, ponieważ większość ocenia ją jako jednorazowy kaprys pacjentek. Trudno wyobrazić sobie, że niektóre zabiegi są jedynym sposobem na poprawę komfortu życia. To dzięki temu, że panie stają się bardziej świadome, narodziła się potrzeba stosowania takich zabiegów.

Możliwości ginekologii estetycznej

Upływ czasu, budowa anatomiczna, częste infekcje okolic intymnych, brak satysfakcji z życia seksualnego czy problemy powstałe w wyniku porodu to nieliczne z wielu powodów, ze względu na które kobiety decydują się na zabiegi. Czynniki tego rodzaju są źródłem kompleksów i uniemożliwiają radość z codziennych, życiowych czynności. Dlatego też ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw kobietom w każdym wieku, które zmagają się z intymnymi problemami.

Reklama

Ginekologia estetyczna – mity

Mity, które krążą wśród społeczeństwa w znaczny sposób ograniczają rozwój tej dziedziny. Jej rozkwit pozwoliłby na przywrócenie wiary i nadziei w siebie i swoje możliwości wielu kobietom. Szczęśliwe życie seksualne i zadowolenie z niego jest bardzo ważne ze względu na poprawę samopoczucie i ogólne zadowolenie z życia. Warto więc nie kierować się zdaniem innych, tylko podejmować decyzje zgodnie z własnymi potrzebami.

Ginekologia estetyczna – oferta zabiegów

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej oferty z zakresu ginekologii estetycznej. Wszystkie zabiegi zostały stworzone z myślą o kobietach, które chcą czuć się dobrze w swoim ciele. Do najbardziej popularnych zabiegów ginekologii estetycznej należy labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych. Przyczyn poddania się zabiegowi może być wiele. Korekcie najczęściej poddają się kobiety, które czują dyskomfort, związany z wyglądem lub rozmiarem zewnętrznych narządów płciowych. Labioplastyka pozwala na bezpieczne zmniejszenie lub uregulowanie asymetrii warg sromowych.

Coraz większą popularnością cieszy się też zabiegi hymenoplastyki. Polega na nacięciu, usunięciu lub odtworzeniu błony dziewiczej. Nacięcie bywa najczęściej stosowane ze względów medycznych, hymenoplastyka – także ze względów osobistych, lub kulturowych (znaczenie zachowania dziewictwa). Efekty zabiegów ginekologii estetycznej są długotrwałe, ale wymagają odpowiedniej pielęgnacji i czasu rekonwalescencji.

Powiązane wpisy