Korzyści z poddania się zabiegowi redukcji piersi

Kobiety hojnie obdarzone przez naturę dużym biustem, rzadko zachwycone są tym faktem. Posiadanie ogromnych piersi wiąże się z wieloma niedogodnościami, które niejednokrotnie ograniczają normalne funkcjonowanie. Wiele kobiet decyduje się na redukcję piersi, widząc w operacji szansę na poprawę komfortu i jakości życia. Jakie korzyści płyną z poddania się zabiegowi redukcji piersi? Kiedy rzeczywiście warto rozważyć tę opcję?

Oto najczęściej spotykane niedogodności związane z posiadaniem dużych piersi

 • Problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru biustonosza – każda właścicielka dużego biustu wie, że kupno biustonosza to nie tylko problem, ale także wydatek. Kobiety hojnie obdarzone przez naturę, nie mogą po prostu wejść do sklepu, wybrać rozmiaru i wyjść. Każdorazowo niezbędne jest mierzenie, układanie piersi i sprawdzanie biustonosza pod kątem funkcjonalności.
 • Brak swobody podczas ćwiczeń – wiele kobiet rezygnuje z uprawiania niektórych sportów, ze względu na dyskomfort związany z podskakiwaniem piersi. Krępujące uczucie często ogranicza i nie pozwala na cieszenie się z aktywności fizycznej.
 • „Ciężka” sylwetka – nawet przy drobnych ramionach, płaskim brzuchu i szczupłych nogach, sylwetka wygląda na znacznie cięższą jeśli kobieta ma duże piersi. To powoduje problem z dobieraniem ubrań oraz z postrzeganiem własnej sylwetki.
 • Ból pleców i szyi – kobiety obdarzone dużymi piersiami niejednokrotnie cierpią z powodu bóli pleców, karku i szyi. Jest to jedno ze wskazań medycznych do zabiegu redukcji piersi.
 • Zgarbiona postawa – związana z ciężarem piersi lub utrzymująca się z powodu skrępowania dużymi piersiami.
 • Opadanie piersi – to problem głównie estetyczny. Duży biust pod wpływem ciężaru, opada dużo szybciej, co może powodować problemy z pewnością siebie i akceptacją własnego ciała.

Celem operacji redukcji piersi jest podniesienie i ich rozmiaru w taki sposób, aby pasowały do sylwetki i poprawiły komfort codziennego funkcjonowania.

Reklama

Korzyści, które dostrzegają kobiety po poddaniu się zabiegowi redukcji piersi

 • Wyprostowania postawa – kobiety po operacji dość często przestają się garbić. Wyglądają na wyższe i smuklejsze ze względu na wyprostowanie sylwetki.
 • Wykonywanie codziennych czynności staje się łatwiejsze – takie sprawy, jak zapinanie pasów w samochodzie, podnoszenie dzieci, noszenie zakupów, a nawet zwykłe sprzątanie staje się znacznie łatwiejsze niż przed operacją.
 • Swoboda w dobieraniu bielizny i garderoby – zakupy bielizny przestają być katorgą. Biust wygląda dobrze niemal w każdym modelu biustonosza. Kończą się także problemy z dobieraniem bluzek, koszul i sukienek. Sylwetka w całości prezentuje się lepiej.
 • Powrót do aktywności fizycznej – bez ograniczenia w postaci podskakującego biustu, kobiety po zabiegu redukcji piersi, chętnie korzystają z zajęć fitness, ćwiczeń na siłowni i częściej decydują się na bieganie lub pływanie.
 • Brak konieczności przyjmowania leków przeciwbólowych – u niektórych kobiet, ból pleców był tak silny, że trudno było normalnie funkcjonować bez przyjmowania środków przeciwbólowych. Po operacji, bóle często znacznie się zmniejszają lub całkowicie zanikają.
 • Brak niezręcznych momentów – docinki rodziny, spojrzenia mężczyzn, którzy nie potrafią spojrzeć w oczy, bo ich uwaga mimowolnie kieruje się w stronę biustu – te wszystkie sytuacje przestają Cię dotyczyć.
 • Ładny wygląd piersi – redukcja piersi dość często łączona jest także z zabiegiem podniesienia piersi. Biust wygląda znacznie lepiej. Jest sterczący, ale naturalny. To sprzyja poprawieniu pewności siebie.

Redukcja piersi jest jednym z tych zabiegów, gdzie obok wskazań estetycznych, stoją także wskazania medyczne. Chirurg plastyk, podczas konsultacji, omawia z pacjentką wszystkie aspekty dotyczące operacji i próbuje wybrać taką technikę, która przyniesie pacjentce jak najwięcej korzyści.

Powiązane wpisy