7 rzeczy które warto zrobić latem

Maj to nieoficjalny początek lata. Do tego oficjalnego jeszcze trochę nam pozostało, ale już w maju zaczynają się pierwsze wyjazdy a pogoda znacznie się poprawia i raczej przez najbliższych kilka miesięcy nie grożą nam już mrozy. Ciepłe lub upalne dni to idealny czas na zrobienie rzeczy, których jeszcze nie udało Ci się zrobić. Jakie próby warto podjąć latem i co nowego możesz zrobić?

Pożegnaj się ze swoimi strachami

Jednymi z naszych najczęstszych, kobiecych lęków jest strach przed pająkami lub gryzoniami. Lęki te mają różne natężenie – czasem tak dużo, że trudno normalnie funkcjonować nie myśląc o tym, że właśnie jakiś ośmio nożny przyjaciel siedzi nam na grzbiecie. Lato to jedyna okazja, żeby spróbować powalczyć ze swoimi fobiami, podejmując próby oswojenia się ze strachem. Nie nastawiaj się na cudowne metody i natychmiastowe uwolnienie ze strachu. W końcu jednak powinno się udać a Ty pożegnasz się z lękiem na zawsze.

Reklama

Zdecyduj się na wyjazd w nieznane miejsce

Co roku wybierasz podobny typ wypoczynku? Spróbuj przełamać swoje myślenie o udanych wakacjach. Być może udany urlop to dla Ciebie jedynie przebywania na piaszczystej plaży? Spróbuj czegoś nowego: wybierz się w góry, pojedź na dwa dni pod namiot albo zwiedź miasto w Polsce w którym jeszcze nie byłeś. Możesz być zaskoczona i kto wie? Może odkryjesz w sobie nowe pasje?

Zjedz coś zaskakującego

Wybierasz się na wakacje do innego kraju? Nie ograniczaj się w jedzeniu tylko tego, co już znasz. Spróbuj lokalnych przysmaków i sam wyrób sobie zdanie na temat miejscowych kulinariów. Jedzenie to także część podróży, która może być fascynująca. Dietę i przyzwyczajenia na czas wakacji odstaw na bok.

Rozbudź w sobie aktywność

Zima minęła Ci przed telewizorem? Jeśli odpowiednio rozbudzisz w sobie energię do działania latem, jest spora szansa na kontynuację tego zimą. Uprawiaj aktywność na powietrzu, ale także próbuj nowych rzeczy, które będziesz mogła kontynuować zimą. Jeśli lubisz pływanie w jeziorze, zapisz się na basen późnym latem. Dzięki energii zaczerpniętej podczas ciepłych dni, masz szansę na utrzymanie formy zimą.

Zaplanuj zabiegi na jesień

Lato to czas, w którym jesteśmy zmuszeni do eksponowania ciała. Siłą rzeczy jest to także czas, kiedy nasze niedoskonałości najbardziej przeszkadzają. Jeśli nosisz się z zamiarem zmian w swoim wyglądzie – zaplanuj to tego lata i zrealizuj cel jesienią lub zimą. Lato nie jest najlepszym czasem na poddawanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, jednak to świetny okres na podejmowanie decyzji.

rzeczy które warto zrobić latem

Ciesz się naturą kiedy tylko możesz

Dużo spaceruj, chodź do lasu, parku, urządzaj pikniki na łonie natury, czytaj w hamaku i rób wszystko, żeby jak najwięcej czasu spędzić na zewnątrz. Zwracaj uwagę na szczegóły – na kwiaty, ptaki, liście. Dzięki temu możesz nabrać dobrej energii na cały rok i z przyjemnością wspominać chwile spędzone podczas ciepłych dni.

Spróbuj czegoś ekstremalnego dla siebie

Nie jesteś typem lubiącym sporty ekstremalne? Zastanów się co jest ekstremalne dla Ciebie – co możesz całkowicie wykluczyć z listy, a co nie wprawia Cię w przerażenie. Wypośrodkuj to i znajdź coś co pozwoli przełamać swój strach i sprawi, że będziesz z siebie dumna. Late masz znacznie więcej możliwości spróbowania nowych, ekstremalnych dla siebie rzeczy niż w innych porach roku.

Ponadto: nie narzekaj, spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi i staraj się być zrelaksowana!

Powiązane wpisy