Trendy 2017 w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej

Rok 2016 przyniósł sporo nowego w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Jak zawsze, do powstawania trendów przyczyniają się ludzie ze świecznika. Blogerzy, czasopisma i programy telewizyjne wraz z początkiem roku prognozują, co będzie „hot” w kolejnym sezonie. Jakie trendy w 2017 roku czekają nas w branży chirurgii plastycznej?

Najbardziej rozwijająca się branża

Ten trend według raportu Persistence Market Research  utrzymywać się będzie aż do 2020 roku. Rynek będzie zdominowany przez Europę oraz Amerykę Północną ze względu na starzejące się społeczeństwa oraz presję związaną z dążeniem do doskonałości.

Reklama

Operacje i poprawa wyglądu dla osób transpłciowych

Caitlin Jenner skradła uwagę w 2016 roku. Dzięki spektakularnej przemianie zaczęliśmy większą atencją obdarzać osoby transpłciowe. Prognozy mówią o wzroście liczby operacji tego typu, ze względu na rosnące doświadczenie i większe zrozumienie tego, czego potrzebują osoby decydujące się na zmianę płci. W 2017 roku z pewnością zobaczymy więcej znaczących metamorfoz, szczególnie wśród ludzi znanych. To z pewnością przełoży się decyzje o operacji

Rok policzków

Dzięki nowym produktom i technice wprowadzania wypełniaczy, coraz większą popularnością będą cieszyły się delikatnie powiększone i wymodelowane policzki. Dzięki nim skóra powinna być napięta i pozbawiona zmarszczek a twarz smuklejsza.

Urocze dołeczki

Wiele z nas z zazdrością spogląda na koleżanki, którym tworzą się urocz dołeczki na policzkach podczas uśmiechania się. Obecnie, z pomocą chirurgicznego zabiegu można takie dołeczki sobie „sprawić”. To może być jeden z najgorętszych trendów 2017 roku.

Mniej powiększania, więcej wygładzania

Wychodzi na to, że dość przerysowane powiększanie ust i policzków będzie w 2017 roku passe. Nadchodzi trend wygładzania, ale z zachowaniem naturalnych rysów twarzy.

Odejście od powiększania pupy w stylu brazylijskim

Rok 2017 będzie stał pod znakiem poprawy technik powiększania pośladków. Okazuje się bowiem, że dotychczasowe techniki nie do końca były bezpieczne, a popyt na większe pupy nadal jest spory.

Powrót do większych piersi

Ostatnie lata były odejściem od znacznego powiększania piersi. Kobiety decydujące się na zabieg, raczej wybierały naturalne, pasujące do sylwetki rozmiary. Rok 2017 ma być wielkim powrotem do znacznej zmiany rozmiaru. Czy czeka nas powrót do ery Pameli Anderson?

W trendach dotyczących branży medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej największy wpływ mają celebryci, aktorzy i piosenkarze. Widząc udane metamorfozy, często chcemy powtórzyć sukces na sobie. Jeszcze kilka lat temu, duża pupa zupełnie nie trafiała w panujące kanony piękna. Dziś, zbyt szczupłe lub płaskie pośladki bywają powodem do kompleksów. Przez lata mogliśmy już obserwować różne trendy, które pojawiały się i znikały. Zmiana wyglądu z pomocą chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej obecnie staje się analogiczna do rynku modowego/odzieżowego, choć z pewnością nie jest to dobry kierunek. W tym całym szaleństwie musimy pamiętać o tym, że chirurgia plastyczna ma służyć ludziom, poprawiać niedoskonałości, nie może natomiast być środkiem do przemiany w inną osobę. Być może nasi potomkowie, oglądając fotografie, będą reagowali podobnie jak my teraz, kiedy widzimy zdeformowane stopy Azjatek lub nienaturalne wydłużanie szyi poprzez nakładanie pierścieni w jednym z plemion Afryki? Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna wciąż się rozwijają. To świetna wiadomość. W dużej mierze to od nas zależy czy będziemy korzystać z niej rozsądnie.

źródła:

https://www.zwivel.com/blog/2017-plastic-surgery-trends/

Powiązane wpisy