Zabiegi na szyję, dekolt i dłonie

Starając się przywrócić sobie młodzieńczy wygląd, nieraz skupiamy się przede wszystkim na twarzy. Choć ta część jest niezwykle ważna, zapominamy o tym, że w pobliżu mamy inne części, które również warto objąć procesem odmładzania. Odmłodzenie zaś będzie się wiązało z faktycznym zachowaniem zdrowego wyglądu. W związku z tym warto dowiedzieć się, jakie zabiegi na szyję, dekolt i dłonie można wybrać w gabinecie chirurgii plastycznej.

Zabiegi na szyję i dekolt

Pierwszym obszarem, który warto odmłodzić, jest szyja. Zabiegi na szyję zawierają w swoim spisie m.in. ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, mezoterapia czy też nici PDO. Najlepszym wśród zabiegów na szyję zdecydowanie jest lifting. Polega on na usunięciu wiotkiej skóry szyi, a następnie usunięciu jej nadmiaru.

Reklama

Decydując się na lifting szyi, warto włączyć w to zabiegi na dekolt. Tu już sam lifting obu części ciała umożliwi uzyskanie skóry młodszej nawet o kilkadziesiąt lat. Do szyi i dekoltu idealnie sprawdzi się również wampirzy lifting, w którym do procedury odmłodzenia wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe, pobrane od pacjenta. Osocze wstrzykiwać można m.in. podczas mezoterapii igłowej.

Odmłodzenie dłoni

Myśląc m.in. o liftingu, przed oczyma mamy najczęściej zabiegi na szyję, twarz lub brzuch. Okazuje się, że istnieją pewne odmiany tego zabiegu, które można stosować przy tych partiach ciała, o których normalnie byśmy nie pomyśleli. Zabiegi na dłonie, bo to o nich mowa, w swojej ofercie mają m.in. lipofiling, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej pacjenta na grzbiet dłoni. Poprzez wykorzystanie tej metody (niejako łączonej z liftingiem) otrzymujemy odmłodzone dłonie z wyraźnie zdrowszym ich wyglądem.  Mezoterapia nie jest stosowana jedynie przy zabiegach na szyję, ale z powodzeniem można ją stosować przy procesie odmładzania dłoni. Dzięki umiejętnemu przeprowadzeniu całego zabiegu możliwe będzie nawilżenie skóry dłoni, poprawienie jej jędrności oraz spłycenie zmarszczek. Jest to również zabieg, który warto wybrać przy walce z przebarwieniami.

Powiązane wpisy