Jak dobierać zabiegi odmładzające do wieku?

Wygląd we współczesnym świecie ma coraz większe znaczenie. Większość z nas chce jak najdłużej zachować świeży i młody wygląd. Coraz wcześniej zaczynamy myśleć o profilaktyce przeciwstarzeniowej. Współczesna medycyna oraz kosmetologia oferuje ogromne możliwości w zakresie zabiegów pielęgnacyjnych i odmładzających. Każdy z nich ma inne zalety, dlatego warto wybierać takie zabiegi, które będą przeznaczone do stanu i wieku naszej skóry. Czytaj więcej i dowiedz się jakie zabiegi odmładzające będą idealne dla Ciebie!

Delikatne zabiegi odmładzające po 20

Po 20 lub 25 roku życia pojawiają się pierwsze zmarszczki – najczęściej wokół oczu i na czole. Stan skóry w dużej mierze zależy od genów, trybu życia i pielęgnacji. Skóra po 20 roku życia najczęściej boryka się z innymi problemami – trądzikiem, skóra tłustą, zaskórnikami i w tym kierunku prowadzona jest pielęgnacja. Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne, które powinny stosować kobiety po 20 roku życia to przede wszystkim nawilżanie, ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz systematyczne złuszczanie naskórka. Spośród zabiegów profesjonalnych warto wybrać te, które pomogą uporać się z problemami skórnymi i zadziałają profilaktycznie przeciw starzeniu. Zabiegi z pomocą kwasów AHA pomogą uporać się ze zmianami trądzikowymi i rozjaśnić przebarwienia. Skóra będzie wyglądało świeżo. Innym zabiegiem, polecanym zwłaszcza kobietom zmagającym się z przebarwieniami i plamami jest zabieg fotoodmładzania, który pomoże zmniejszyć problem naczynek, rozszerzonych porów i zwiększy napięcie skóry.

Reklama

Profilaktyczne zabiegi odmładzające po 30

Po trzydziestym roku życia, pierwsze oznaki starzenia są już zauważalne. Owal twarzy pozostaje bez zmian, jednak drobne zmarszczki są coraz bardziej widoczne. Jest to czas, kiedy zauważamy, że po zarwanej nocy, skóra twarzy nie regeneruje się tak szybko jak dawniej. Na codzienna pielęgnację powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę. Kremy stosowane po 30-tce powinny zawierać większą ilość składników odżywczych i dobrze jest na tym etapie podzielić pielęgnację na nocną i dzienną. Zabiegi profesjonalne, jak w każdym wieku, powinny być dostosowane do stanu skóry. Po trzydziestce możemy nadal stosować zabiegi na bazie kwasów AHA oraz mechaniczne, bardziej inwazyjne złuszczanie naskórka takie jak mikrodermabrazja. Ten drugi zabieg nie tylko rozjaśni skórę, ale także wygładzi płytkie zmarszczki. Jest to dobry czas na pierwsze zabiegi mezoterapii igłowej, polegające na nakłuwaniu i wprowadzaniu w skórę substancji odżywczych, regenerujących i odmładzających. Efekty zabiegów mezoterapii widoczne są natychmiast i w zależności od wprowadzanych substancji, mogą działać także profilaktycznie.

Zabiegi odmładzające dla dojrzałej cery po 40

Po czterdziestce coraz bardziej odczuwamy proces starzenia się skóry. Drobne zmarszczki zaczynają się pogłębiać a skóra jest mniej elastyczna, przez co dochodzi do zmian w owalu twarzy. Jest to czas, kiedy kosmetyki trzeba dobierać bardzo starannie i stosować preparaty bogate w składniki odżywcze. W tym wieku jednak, sama pielęgnacja może już nie wystarczać. Zabiegi stosowane u kobiet po 40-tce najczęściej mają na celu widoczną i natychmiastową poprawę stanu skóry. Jest to to dobry moment na zabiegi z użyciem wypełniaczy takich jak kwas hialuronowy. Substancja ma ogromne możliwości wiązania wody, dlatego wprowadzona w skórę powoduje widoczną poprawę elastyczności skóry, owalu twarzy i wygładzenia zmarszczek.

Efekty zabiegu najczęściej utrzymują się kilka miesięcy. Dla osób mających problem z widoczną bruzdą nosowo wargową lub bliznami zanikowymi, dobry efekt dadzą zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Wypełniacze mogą być użyte także dla przywrócenia dawnego, pełnego kształtu ustom. Kilka razy w roku można stosować także zabiegi mezoterapii, które poprawią ogólny stan skóry.

Czy po 50 roku życia wypada korzystać z medycyny estetycznej?

Jest to czas w którym proces starzenia daje o sobie znać większości kobietom. Nawet tym, które długi czas cieszyły się jędrną i elastyczną skórą. Owal twarzy po 50-tce znacznie się zmienia. Skóra zaczyna obwisać na policzkach i tworzą się tzw. chomiki. Większy problem pojawia się także na skórze wokół oczu, która może zacząć przypominać nieestetyczne worki. Zabiegi z użyciem wypełniaczy przynoszą oczekiwane rezultaty, jednak nie każdy problem można rozwiązać z ich pomocą. Czasem skóra potrzebuje bardziej radykalnych sposobów. Kobiety, które w znaczny sposób chcą poprawić elastyczność skóry, przywrócić dawny owal twarzy i młodzieńcze spojrzenie mogą poddać się zabiegowi chirurgicznego liftingu twarzy. Operacja daje trwały efekt odmłodzenia poprzez likwidację nadmiaru skóry. Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską podczas której lekarz przedstawia możliwości wystąpienia powikłań i konfrontuje oczekiwania z rzeczywistością. Lifting twarzy może przynieść świetne rezultaty w sytuacji, kiedy skóra jest wiotka a owal twarzy znacznie zmieniony.

Wszelkie zabiegi odmładzające dostosowywane są do wieku i potrzeb pacjentki. Nie jest regułą, że lifting twarzy lub zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mogą być wykonywane tylko po 40 roku życia. Wszelkie zabiegi powinny być najpierw konsultowane z fachowcem. Podczas wizyty w gabinecie kosmetycznym zapytaj także o najlepszą dla siebie codzienna pielęgnację. Czasem zmiana kosmetyków wystarczy, aby skóra wyglądała młodziej.

Powiązane wpisy