Nosowa sprawa, czyli rhinoplastyka dla mężczyzn

Nosy mają zarówno mężczyźni i kobiety. To oczywiste, prawda? Nosy wszystkich ludzi znajdują się mniej więcej w tym samym miejscu – w centralnej części twarzy. Nie wszyscy jesteśmy zadowoleni z nosa jakim obdarzyła nas matka natura, dlatego chirurgiczna korekcja jest wciąż jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, wykonywana zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Dlaczego mężczyźni decydują się na zabieg rhinoplastyki?

Istnieją dwa główne powody, dla których faceci poddają się operacji plastycznej nosa. Najczęściej wynikają one z innych powodów lub są połączeniem dwóch wypadkowych. Po pierwsze: względy estetyczne. Nosa nie można ukryć. Wszyscy są w stanie go zobaczyć, a jeśli mocno odbiega od wszelkich kanonów – przyciąga niepotrzebną uwagę. Nos garbaty, nos zbyt szeroki lub zbyt długi w stosunku do twarzy, nos szeroko zakończony – to najczęściej kształty, z których mężczyźni nie są zadowoleni i przeszkadza im on na tyle, że decydują się na zabieg korekcji. Drugi powód, to względy medyczne. Najczęściej w wyniku urazów lub z powodów genetycznych, mamy do czynienia ze skrzywieniem przegrody nosowej, która może być widoczna a dodatkowo – utrudnia oddychanie oraz mówienie (głos może się zmieniać). Czasem zdarza się, że mężczyźni decydują się na operację z obu powodów: chcąc załatwić problem z krzywą przegrodą, od razu decydują się na zmianę kształtu nosa.

Reklama

Ból, blizny i inne sprawy…

Każda operacja plastyczna, dla osoby, która się jej nigdy nie poddała kojarzy się z siniakami, obrzękami i bólem. W każdej plotce jest ziarenko prawdy, jednak w tym wypadku są one mocno przesadzone. Oczywiście, korekcja nosa jest zabiegiem inwazyjnym, ale kwestia utrzymywania się zasinień i obrzęków jest sprawą indywidualną. Podczas gdy u jednej osoby już po kilku dniach praktycznie nie ma śladów, u inne obrzęk może utrzymywać się przez kilkanaście dni. Nos oraz jego okolice są dość wrażliwe na powstawanie zasinień i obrzęków, są one zatem naturalną konsekwencją operacji przez jakiś czas. Trzeba się jednak przygotować, że okres występowania zasinień to około 10 dni. Co do bólu – oczywiście on występuje, ale jego odczuwanie także jest sprawą indywidualną. Najczęściej jest to ból umiarkowany, uśmierzany przepisanymi środkami przeciwbólowymi, który ustępuje po dwóch dobach od zabiegu. Co do blizn. Nacięcia najczęściej umiejscowione są wewnątrz nosa, zatem blizny nie są widoczne. Całkowity i ostateczny kształt nosa możemy ocenić po około roku od zabiegu, choć oczywiście efekt jest widoczny dużo wcześniej.

Kształt nosa a twarz

Kształt nosa musi pasować do twarzy. Pacjent, niezależnie od tego czy mężczyzna czy kobieta, który przychodzi z gotową wizją swojego nosa może być rozczarowany. To podczas konsultacji pacjent ma okazję skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością. Przy tym wszystkim musisz pamiętać, że lekarz chirurg chce równie mocno jak Ty, najlepszego możliwego efektu. Jeśli sugeruje, że Twój wymarzony kształt nosa nie będzie pasował do Twojej twarzy – zaufaj mu. Celem korekcji nosa jest poprawa jego wyglądu w taki sposób, aby współgrał z charakterem twarzy. Korekcja nosa to popularny zabieg wśród mężczyzn jak i kobiet. Jeśli Twój nos powoduje u Ciebie kompleksy, gorsze samopoczucie, warto umówić się na konsultację i mieć pełen obraz tego jak przebiega operacja, rekonwalescencja oraz jakiego efektu możesz oczekiwać.

Powiązane wpisy