Piękne nogi. Twoje także mogą wyglądać perfekcyjnie!

W dobie Instagrama, kolorowych magazynów i wirtualnego świata, odczuwamy większą niż kiedykolwiek wcześniej presję perfekcyjnego wyglądu. Media często kreują wzory sylwetek i urody, które dla zdecydowanej większości z nas są nieosiągalne. Długie, smukłe i gładkie nogi są jednym z atrybutów perfekcyjnego ciała do którego dążymy. Niestety, pomimo ćwiczeń, pielęgnacji a nawet zabiegów, nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać takie efekt jaki chciałybyśmy. Zobacz jak nieperfekcyjne nogi mogą stać się całkiem… perfekcyjne.

Na takie cechy wyglądu naszych nóg jak długość i do pewnego stopnia, także ich smukłość, nie mamy wpływu. Możemy pracować nad ich wyglądem, jednak uzyskanie idealnych, w rozumieniu dzisiejszych kanonów piękna nóg, często nie jest możliwe. Oto kilka być może prostych, ale skutecznych sposobów, aby nogi wyglądały lepiej.

Reklama

#1 Regularny ruch

Długie i szczupłe nogi to nie jedyny klucz do sukcesu. Nawet jeśli miałaś to szczęście odziedziczyć dobre geny i Twoje nogi z zasady są smukłe i długie – bez odpowiednich ćwiczeń nie będą wyglądały tak dobrze jak mogłyby, gdybyś regularnie oddawała się aktywności fizycznej. Codzienne ćwiczenia pomogą Ci zachować prawidłową wagę ciała oraz widocznie podkreślić mięśnie, dzięki czemu unikniesz efektu bezkształtnej masy. Codzienna dawka ruchu pomoże Ci także zredukować cellulit, który jest zmorą wielu kobiet.

#2 Ładne stopy

Ładne nogi, to także zadbane i gładkie stopy. Estetyczne, pomalowane paznokcie, gładkie pięty i nawilżona skóra to podstawa pięknych nóg. Regularne zabiegi w domu z użyciem narzędzi dostępnych w każdej drogerii, pomogą Ci utrzymać stopy w dobrym stanie. Jeśli wolisz zabiegi profesjonalne, raz w miesiącu odwiedzaj gabinet kosmetyczny. Niezależnie od tego jaką drogę wybierzesz, nie zaniedbuj swoich stóp nawet wtedy, kiedy nie są one widoczne dla otoczenia.

#3 Buty na niskim obcasie

Buty na bardzo wysokim obcasie rzeczywiście nie są bezpieczne dla zdrowia. Całkowicie płaskie obuwie, szczególnie niewyprofilowane także nie sprzyja naszemu kręgosłupowi, ponieważ cały ciężar ciała przesuwa się na tył stóp. 3 lub 4 centymetry obcasa to dobry wybór dla kręgosłupa oraz dla… wyglądu nóg. Łydki się ładnie napinają, a sylwetka staje się wyprostowana.

#4 Nawilżona skóra

Sucha skóra na udach i łydkach nie dodaje uroku nawet najładniejszym nogom. Codzienna pielęgnacja sprawi, ze skóra będzie nawilżona i miękka. Pamiętajmy o tym, że skóra na nogach starzeje się tak samo, jak w innych miejscach ciała. Codzienne wsmarowanie balsamu nieco opóźni ten proces i sprawi, że nogi na co dzień będą wyglądały apetycznie.

#5 Peeling

Regularne złuszczanie martwego naskórka utrzyma skórę w dobrej kondycji. Peeling najlepiej wykonywać raz w tygodniu z pomocą dostępnych w drogeriach preparatów lub domowych mieszanek np. z mielonej kawy i oliwy. Peeling poprawia wygląd skóry, ale także pobudza krążenie, przez co skóra ma zdrowszy kolor i jest bardziej napięta.

#6 Rozświetlenie

Latem każda z nas chce wyglądać dobrze, a upały nie sprzyjają noszeniu długich spodni lub rajstop. Skóra na nogach będzie pięknie wyglądać, jeśli przed wyjściem posmarujesz ją balsamem lub olejkiem z rozświetlającymi drobinkami. Jeśli nie masz takiego, możesz użyć zwykłego olejku dla dzieci. Skóra automatycznie uzyska wygląd ujędrnionej i zdrowej, co odwróci uwagę od ewentualnych niedoskonałości.

#7 Zabiegi i operacje

Salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów, które pomagają uporać się z takimi problemami jak rozszerzone naczynka czy cellulit. Osoby, które sporo straciły na wadze i borykają się z nadmiarami skóry w okolicy ud, mogą skorzystać z chirurgii plastycznej. Plastyka ud jest operacją, której celem jest usunięcie zwisającej skóry i nadanie nogom ładniejszego kształtu.

Regularne dbanie o kondycję nóg – zarówno ich mięśni jak i skóry pozwoli na cieszenie się ich dobrym wyglądem i komfortowym noszeniem krótkich spodenek. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest systematyczność. Twoje nogi nie muszą mieć 110 centymetrów, aby pięknie się prezentować. Spróbuj wprowadzić nowe nawyki. Możesz być zaskoczona efektami!

Powiązane wpisy