Operacje plastyczne dla pacjentów, którzy schudli wiele kilogramów

Utrata wielu kilogramów to osiągnięcie, które kosztuje wiele wysiłku, wyrzeczeń i bez wątpienia jest godne podziwu. Zdarza się, że pacjenci chudną kilkadziesiąt, a czasem nawet więcej kilogramów, co znacznie wpływa nie tylko na ich organizm, ale także na wygląd. Niestety, skóra ma ograniczone możliwości kurczenia się i rozciągania, dlatego taka zmiana nie pozostaje obojętna dla wyglądu ciała i twarzy. Oto najczęściej przeprowadzane operacje plastyczne dla pacjentów, którzy schudli wiele kilogramów.

O ile pacjent jest bardzo młody, to utrata dwudziestu czy nawet trzydziestu kilogramów, może nie pozostawić widocznych śladów na sylwetce, choć to w dużym stopniu zależy od indywidualnych skłonności. Najczęściej jednak, spektakularne odchudzanie pozostawia po sobie trwały ślad na sylwetce, który nie pozwala na cieszenie się efektami odchudzania. Oto operacje plastyczne, którym często poddają się pacjenci po tym, jak utracili co najmniej kilkadziesiąt kilogramów.

Reklama

Plastyka brzucha

Brzuch dość często jest problematyczną częścią ciała nawet tych osób, których waga mieści się w granicach normalnego BMI. Osoby z dużą nadwagą, zwykle mają problem z ogromnym brzuchem, a bo straceniu wielu kilogramów – z nadmiarem skóry na brzuchu. To najczęściej problem nie tylko estetyczny, ale także medyczny, ponieważ zwisająca skóra powoduje otarcia lub odparzenia. Często powstaje problem, aby kupić sobie odpowiednią odzież, która ukryje problem. Celem plastyki brzucha jest usunięcie nadmiarów skóry i nadanie tej części ciała ładniejszego kształtu.

Lifting ramion

Ramiona to kolejne miejsce, na którym często odbija się się ślad po intensywnym odchudzaniu. Podobnie jak w przypadku brzucha, skóry jest za dużo, co przysparza pacjentom wiele kompleksów i problemów. Trudno przecież podczas upałów chodzić ciągle w bluzkach z długim rękawkiem. Plastyka ramion pozwala na pozbycie się tzw. motylków i nadaje ramionom ładny kształt. Blizna najczęściej biegnie od pachy do łokcia.

Plastyka ud

Jeśli dochodzi do utraty wielu kilogramów, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w okolicach ud, natomiast często nie zmniejsza się powierzchnia skóry lub zmniejsza się w sposób niewystarczający. Nadmiar skóry na udach to nie tylko problem estetyczny. Może pojawić się poważny kłopot z otarciami, odparzeniami i wysypkami. Plastyka ud pomaga uporać się z tym problemem. Podczas zabiegu, nadmiar skóry jest usuwany a udom przywracany jest ładniejszy kształt.

Lifting twarzy

Utrata wielu kilogramów, może negatywnie wpłynąć także na wygląd i kształt twarzy. Najczęściej pojawia się problem z obwisłymi policzkami, nadmiarem skóry pod brodą i na szyi. To powoduje, że twarz nie prezentuje się atrakcyjnie. Odpowiednio przeprowadzony lifting twarzy pozwala uporać się z tymi problemami. Celem zabiegu jest nadanie twarzy ładnego kształtu, zbliżonego do owalu. Twarz po zabiegu wygląda szczuplej, ale także młodziej.

Zabiegi,którym poddają się pacjenci po utracie większej ilości kilogramów, to także niejednokrotnie pacjenci po wdrożonym leczeniu bariatrycznym. Operacje plastyczne w takim przypadku są częścią terapii zalecaną przez lekarzy. Pacjenci muszą sobie jednak zdawać sprawę, że takie zabiegi rzeczywiście radykalnie poprawią wygląd ich ciała, jednak nie ma możliwości, aby nadać im idealny kształt i proporcje zgodne z dzisiejszymi kanonami piękna. Pacjent, któremu udało się stracić wiele kilogramów, podobnie jak inni pacjenci w gabinetach chirurgów plastyków, powinien mieć realistyczne podejście do zabiegów, którym się poddaje. Osoby, które zdają sobie sprawę z tego jak finalnie będą wyglądały efekty operacji, najczęściej są zadowolone z rezultatów.

Powiązane wpisy