Jak usunąć kurze łapki?

Zabawa, śmiech, i radość to niewątpliwie kluczowe elementy zdrowego życia. Jednak często ich efektem są kurze łapki. Są to potocznie nazywane delikatne zmarszczki wokół oczu. Choć to naturalny przejaw ekspresji, te drobne zmarszczki mogą nadać twarzy wygląd zmęczenia i postarzać nawet najmłodszą cerę. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna! Oferuje skuteczne rozwiązania na walkę z kurzymi łapkami. Jakie zabiegi mogą pomóc w zniwelowaniu tego problemu? Poznaj szeroką gamę zabiegów, które pozwolą Ci cieszyć się młodszym i świeższym wyglądem skóry w okolicach oczu. 

Jak powstają kurze łapki?

Uwielbiasz się śmiać i często przy tym mrużysz oczy? Młoda i elastyczna skóra bez większego problemu wraca do pierwotnego wyglądu po mimicznych gestach. Jednak z wiekiem, kiedy poziom kolagenu i elastyny jest coraz mniejszy, zmarszczki stają się stałym gościem na naszych twarzach. Pierwsze oznaki niechcianych gości w postaci zmarszczek mimicznych mogą wystąpić już w okolicach 25. roku życia, a intensywna ekspresja mimiczną sprzyja szybszemu pojawianiu się kurzych łapek. 

Reklama

Oprócz nadmiernej ekspresji, do czynników sprzyjających rozwoju kurzych łapek zaliczamy palenie tytoniu, nadmierne narażanie skóry na promieniowanie słoneczne, niewłaściwą pielęgnację, odwodnienie, czy nieodpowiednią dietę. Przyczynę zmarszczek możemy też znaleźć w swoich korzeniach. Zmiany hormonalne i dziedziczne predysponują procesy starzenia skóry. Okolice oczu są szczególnie podatne na kurze łapki z powodu cienkiej i delikatnej skóry, mniejszej ilości tkanki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych, co sprzyja przesuszeniu i utracie elastyczności.

Najpopularniejszy zabieg na kurze łapki

Kurze łapki, widoczne pod oczami i w kącikach oczu, stanowią niewątpliwie problem estetyczny dla wielu kobiet, nawet gdy są płytkie. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się metody redukcji tych zmarszczek. Metody te pozwalają przywrócić twarzy młodszy i promienny wygląd. Wśród polecanych zabiegów na kurze łapki wyróżnia się dobrze znaną toksynę botulinową. Procedura polegająca na ostrzykiwaniu okolic oczu toksyną botulinową pozwala wygładzić zmarszczki poprzez zablokowanie aktywności mięśni mimicznych twarzy. Działa ona hamująco na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, co skutkuje niemal natychmiastowym efektem wygładzenia skóry wokół oczu. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy.

O charakterze zabiegu możemy powiedzieć wiele, ale najważniejsza informacja to czas trwania. Zabieg jest krótkotrwały, trwający kilkanaście minut. Polega na wstrzyknięcie niewielkich ilości botuliny w okolice oczu. Czy zabieg jest nieprzyjemny? Pacjentka może mieć delikatne zaczerwienioną skóry bezpośrednio po zabiegu, lecz ustępuje to szybko. Efekt zabiegu ocenia się najpóźniej po tygodniu, a toksyna botulinowa utrzymuje swoje działanie przez 6–8 miesięcy. Zabieg estetyczny oparty na toksynie botulinowej jest chętniej wybierany w porównaniu z kwasem hialuronowym. Głównie z uwagi na delikatność okolic oczu, gdzie wypełnienie zmarszczek może być wyzwaniem. Nieprawidłowo podany wypełniacz może uwydatnić się pod skórą, utrudniając osiągnięcie pożądanego efektu estetycznego.

Kwas hialuronowy

Innym popularnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej do redukcji kurzych łapek jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest to substancja bezpieczna, która naturalnie występuje w organizmie. Podawanie kwasu hialuronowego nie niesie ze sobą ryzyka alergii, co sprawia, że jest bardzo bezpieczną metodą. Kwas hialuronowy nie tylko efektywnie wypełnia zmarszczki, ale także poprawia jędrność skóry, stymulując produkcję kolagenu. Efekty są natychmiastowe, zauważalne już po chwili, co bez wątpienia cieszy pacjentki. Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy. Wybór tej metody jest rozwiązaniem dla osób, które pragną szybko pozbyć się zmarszczek, a jednocześnie poprawić jędrność skóry. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest szczególnie popularny wśród aktorów, dla których naturalna mimika jest bardzo ważna w pracy. 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to efektywna technika dostarczania aktywnych substancji głęboko do struktur skóry. Ten innowacyjny zabieg pokonuje barierę naskórka, umożliwiając precyzyjne leczenie zmarszczek, trądziku, rozszerzonych naczynek, przebarwień i innych problemów estetycznych. Dzięki tej metodzie terapeutycznej można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty niż przy zastosowaniu konwencjonalnych metod. Mezoterapia igłowa to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w kontekście redukcji kurzych łapek, zapewniając skuteczną poprawę kondycji skóry w obrębie delikatnej okolicy oczu.

Laser na kurze łapki

Oprócz metod wymienionych powyżej, warto również wspomnieć o nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak lasery frakcyjne ablacyjne i nieablacyjne. Działanie lasera ablacyjnego opiera się na precyzyjnym dostarczeniu mikrowiązek laserowych do skóry wokół oczu. Proces ten generuje mikroskopijne uszkodzenia termiczne naskórka i warstwy skóry właściwej, stymulując jednocześnie procesy regeneracyjne. Efektem tego jest zwiększenie grubości skóry, jej elastyczność i wygładzenie. Laserowe wygładzanie kurzych łapek za pomocą lasera frakcyjnego ablacyjnego przynosi spektakularne efekty odmłodzenia, choć wymaga krótkiego okresu rekonwalescencji, podczas którego skóra się regeneruje. Natomiast laser frakcyjny nieablacyjny oferuje mniej intensywny rezultat, jednak bez konieczności rekonwalescencji. Działa głównie na poziomie skóry właściwej, poprawiając jędrność i wygładzając zmarszczki. Podobnie jak w przypadku innych metod, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, aby osiągnąć pełne rezultaty.

Powiązane wpisy